کد خبر: 925519 A

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران:

یک فعال کارگری در مازندران مقرری بیمه بیکاری برای ایام کرونا را ناکافی دانست و گفت: کارگران صدقه نمی خواهند؛ حق شان را بدهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "نصراالله دریابیگی" گفت: حداقل بیمه بیکاری باید به میزانی باشد که فرد باز مانده از کار بتواند در این شرایط بسیار دشوار، از عهده حداقل هزینه های سنگین زندگی بر آید.

این فعال کارگری تصریح کرد: اگر چه به مشکلات دولت واقف هستیم اما کارگران بیکار شده نباید گرسنه بمانند!

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات مازندران خاطرنشان ساخت: دولت می گوید بیمه بیکاری دوران کرونا و همه فکر می کنند که میلیون میلیون به حساب کارگران بیکارشده در ایام کرونا واریز می شود؛ نخیر! قرار است میزانی مقرری به کارگران پرداخت شود که فقط زنده بمانند!

"دریابیگی" گفت: دولت شرایط ادامه فعالیت کارگاه ها و کارخانه هایی را که به دلیل بحران کرونا به رکود و تعطیلی کشانده شده اند؛ فراهم کند و اگر تعطیلی کارگاه ها را تایید می کند، به کمک کارگران بیکارشده و کارگاه بیاید!

این فعال کارگری گفت: اگر تامین اجتماعی در بحث پرداخت مقرری بیمه بیکاری با کمبود اعتبار مواجه شده از دولت یا هر نهاد دیگری کمک درخواست کند و کارگران را از وضعیت فعلی نجات دهد.

وی گفت: شنیده شده به کارگران بیکار شده از بحران کرونا ماهی 800 هزار تومان تا یک میلیون تومان پرداخت خواهد شد! که اگر این چنین باشد باید تاسف خورد!

بیکاری تامین اجتماعی دولت مشکلات کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر