کد خبر: 923290 A

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس:

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در انتخابات شورا نظارت کرده و دخالت نمیکنم افزود: دخالت در عزل و نصب‌ها نمی‌کنیم اما در بحث نظارت ورود پیدا می کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی بابایی کارنامی در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: پایه و اساس انقلاب در گام اول شکل گرفته است و گام دوم انقلاب برآیند گام اول انقلاب است تلاش می کنیم در گام دوم  با همکاری دولت و کارگزاران در جهت توسعه کشور و استان گام برداریم.

وی با بیان اینکه استان مازندران و ساری بعنوان پیشانی این استان هنوز به جایگاه واقعی خود نرسید اختلافات قومی و قبیله ای را ضربه ای مهلک و عامل توسعه نیافتگی استان عنوان کرد.

بابایی کارنامی با بیان اینکه ساری در مرکز استان بعنوان نماد توسعه یافتگی برای ما مهم است و باید برای یکبار هم که شده اختلافات را کنار بگذاریم گفت: معتقدم مردم نباید تاوان اختلاف مسئولان را بدهند.

وی بخشی از مشکلات موجود را ناشی از عدم تعامل مطلوب بین مسئولان و نمایندگان دانست و افزود: ما آمدیم تا نگاه را به وحدت و تفکرات مثبت تغییر دهیم.

بابایی کارنامی یادآور شد که ساری در سال 2022 میزبان کشورهای اکو با محوریت گردشگری است باید تلاش کنیم تا زیر ساخت های گردشگری را در مرکز استان فراهم کنیم.

بابایی کارنامی گفت: بنا بر اعلام کمیته امداد استان مازندران این استان بیش از 600 هزار نفر زیر خط فقر زندگی می کنند  که تنها 150  هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند.

وی گفت که بر اساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی  ویروس کرونا بیش از یک میلیون شغل را تحت تاثیر قرار داده است و پیش بینی می شود این آمار در دو سه ماهه آینده افزون خواهد شد.

منتخب مردم ساری و میاندورود مجلس شورای اسلامی افزود: در استان مازندران 300 هزار شغل مستقیم تحت تاثیر کرونا قرار گرفت.

وی توجه به موضوع بیکاری،زیرساخت ها، عدالت اجتماعی، توسعه پایدار ساری و میاندرود با اولویت گردشگری،صنعت و کشاورزی را از رویکردهای مهم دانست و ادامه داد: معتقدم نظارت بجا و بموقع می تواند به منابع محدود سرویس درست و مثبت بدهد.

بابایی به مواضع شفاف خود در انتخابات اشاره کرد و افزود: در انتخابات شفاف بوده و دارایی هایم را شفاف اعلام کردم انتظار می رود 290 نماینده دیگر نیز دارایی های خود را اعلام کنند.

وی در مورد همراهی نکردن 177 نفر برای امضای شفافیت آرا گفت: جزء این امضاء کنندگان نبودم تا نامه و بندها و تبصره ها را مطالعه نکنم نمیتوانم امضاء کنم ولی قطعا با رعایت قید و بندهایی که خودم به آن اعتقاد دارم همکاری میکنم تا طرح رای بیاورد.

بابایی افزود: مخالف آوردن نامه و جمع کردن امضاء در مجلس هستم معتقدم نماینده مجلس حق دارد بعد از بررسی نامه را امضاء کند.

وی با بیان اینکه نمایندگان ناظر بر عملکرد مسئولان و دولت هستند، گفت : باید توقعات را متناسب با وظایف نمایندگان تنظیم کنیم.

بابایی با اشاره به اینکه در انتخابات شورا نظارت کرده و دخالت نمیکنم افزود: دخالت در عزل و نصب‌ها نمی‌کنیم اما در بحث نظارت ورود پیدا می کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح سهام عدالت  و اینکه موافق صد در صدی طرح سهام عدالت هستم از مردم خواست سهامشان نفروشند و از سود سالانه آن استفاده کنند.

 

انتخابات انقلاب مجلس شورای اسلامی مشکلات ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر