کد خبر: 921064 A

کمیته اپیدمیولوژی کووید19 وزارت بهداشت اعلام کرد؛

در آخرین گزارش کمیته اپیدمیولوژی کووید19 وزارت بهداشت، مازندران در روزهای منتهی به 9 خرداد جزو استان‌های با بروز کم در زمینه این بیماری بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، کمیته اپیدمیولوژی کووید19 در گزارشات خود، استان‌ها را بر اساس میزان بروز تجمعی موارد بیماری به سه دسته پر گزارش، با گزارش متوسط و با گزارش پایین تقسیم می‌کند و روند بیماری در آن‌ها در جدول و نمودارهای مرتبط بررسی می‌شود.

در تحلیل روند بیماری در روزهای منتهی به 9 خرداد ماه گزارش پانزدهم این کمیته آمده است که روند کشوری بیماری به ثبات رسیده و تغییرات مختصر افزایشی مشاهده می‌شود. تصور می‌شود یازده استان خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد، یزد، فارس، بوشهر، کرمان، اصفهان، لرستان، آذربایجان غربی، زنجان و کرمانشاه( به مرحله ثبات رسیده باشند. دو استان آذربایجان شرقی و قم روند نزولی را نشان می‌دهند. روند صعودی یا شروع پیک در هشت استان خوزستان، کردستان، هرمزگان، همدان، سیستان و بلوچستان، تهران، سمنان و خراسان رضوی مشاهده شده است. در ده استان مازندران، گلستان، گیلان، البرز، اردبیل، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان شمالی و قزوین ناسازگاری داده‌ها اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی را نمی‌دهد. باید مد نظر داشت که یک استان می‌تواند چندین پیک منحنی را تجربه نماید.

در آخرین رقم اعلامی ستاد اطلاع رسانی فرماندهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا مازندران، 75 بیمار جدید مشکوک به کرونا در استان شناسایی و بستری شدند و در مجموع 311 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های مازندران بستری هستند.

 

استان آذربایجان شرقی قم وزارت بهداشت اردبیل کهگیلویه و بویر احمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر