کد خبر: 920710 A

مدیر بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران خبرداد:

مدیر بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران با اعلام اینکه در استان 105هزار خانوار را زیرپوشش این بیمه قرار داده‌ایم، افزود: ۵ هزار خانوار از مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوتی برخوردار شدند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمد ابراهیمی صبح امروز در نشست با خبرنگاران که به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس بیمه عشایر و روستاییان برگزار شد با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان مازندران از سال 1384 تاکنون به ویژه در چهار سال اخیر با برنامه‌ریزی های منظم  امید را در بین کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم آورد گفت: بیمه اجتماعی روستاییان استان از سال 96 الی 98 در جذب و عملکرد رتبه برتر را در کشور کسب کرده است.

وی با اعلام اینکه در استان 105هزار خانوار را زیرپوشش این بیمه قرار داده‌ایم، افزود: ۵ هزار خانوار از مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوتی برخوردار شدند.

مدیر بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران با بیان اینکه تمامی مشاغل ۲۳۰ گانه کشاورزی و تمامی روستاییان زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند، گفت: ۵۰ درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند و این جمعیت با ارائه گواهی سکونت در روستا می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان ساکن در شهرهای کوچک و کشاورزان ساکن غیرروستا تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار خواهند گرفت، گفت: بیمه اجتماعی با یارانه دولت، مشمولان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

ابراهیمی افزود: طبق قانون دولت مکلف است، خدمات بیمه اجتماعی، درمانی و غیره را با مشارکت دولت به مشمولان ارائه دهد، از این رو حق بیمه ۱۵ درصد سطوح درآمدی افراد است و بیمه شده سالانه با پرداخت پنج درصد حق بیمه می‌تواند از خدمات بهره مند شود.

وی یکپارچه‌سازی کارگزاری را از عملکرد این صندوق بیمه‌ای برشمرد و گفت: در استان 242 کارگزاری فعال داریم که از این تعداد 105 کارگزاری دارای قرارداد معتبر هستند.

مدیر بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران از اعزام بیمه شدگان صندوق به عنوان افراد زائر اولی به مشهد مقدس تحت عنوان طرح 'کرامت رضوی' برای نخستین ‌بار در کشور خبر داد و افزود: برای نخستین بار در کشور مستمری بگیران استان تحت پوشش این بیمه از فیش حقوقی برخوردار شد.

ابراهیمی عنوان کرد: برای نحستین بار در کشور اصناف و بازاریان استان زیر نظر پوشش بیمه‌ای اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گرفته‌اند همچنین تفاهم‌نامهای با اداره کل ورزش و جوانان برای بیمه اجتماعی ورزشکاران مازندران منعقد شده است.

وی افزود: سهمیه تکلیفی استان در سال 99 بالغ بر 14 هزار نفر اعلام شد که قرار است با الویت اقشار آسیب‌پذیر و جامعه هدف بهزیستی انجام شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان وعشایر مازندران، کاهش بیش از ۵۰ درصدی بازه زمانی صدور حکم مستمری را از جمله اقدامات بیان کرد و گفت: با مکانیزه شده امور، از درخواست بیمه شده تا صدور حکم، سه روز زمان می‌برد.

ابراهیمی ضمن تشریح اقدامات انجام گرفته در راستای کاهش ابتلاء به ویروس کرونا از راه اندازی سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۷ برای شناسایی بیمه‌شدگان و مستمری بگیران مبتلا به ویروس کرونا و ارائه تسهیلات (وام و بسته‌های نقدی و غیر نقدی) به بیماران کرونایی خبر داد و گفت: بیش از 45 نفر با این سامانه مبنی بر مبتلا شدن به ویروس کرونا تماس گرفتند.

مدیر بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران بخشودگی فرصت بدون جریمه را برای بیمه شدگانی اعلام کرد که موفق به پرداخت حق بیمه خود در اسفند ماه نشدند پرداخت تسهیلات به مستمری بگیران  و بیمه شدگان را برای نخستین بار در کشور از دیگر اقدامات بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران عنوان کرد.

 

اداره کل ورزش و جوانان بازنشستگی دولت ویروس حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر