کد خبر: 916795 A

منتخب مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

علی بابایی کارنامی گفت:دولت در بسیاری از موارد به تعهدات خود نسبت به جامعه کارگری عمل نکرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،صبح امروز علی بابایی کارنامی،منتخب مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضای شورای کارگری شرکت مخابرات استان مازندران گفت:دولت در بسیاری از موارد به تعهدات خود نسبت به جامعه کارگری عمل نکرده است.

وی افزود: کارگران مخابرات از مظلوم ترین کارگران در کشور هستند.

بابایی کارنامی در این دیدار با انتقاد از عدم شفافیت در بسیاری از قوانین مربوط به مسائل روز کارگری،گفت: یکی از برنامه های نمایندگان در مجلس یازدهم،شفافیت در خصوص بسیاری از قوانین مربوط به رابطه کارگر و کارفرما است که باید مجددا در صحن مجلس و البته کمیسیون های تخصصی کارشناسی و مصوب شود.

وی ادامه داد: قطعا اصلاح برخی قوانین بر مبنای کارشناسی بسیاری از مشکلات کارگری و کارفرمایی را مرتفع خواهد کرد.

منتخب مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای صحیح مصوبات از دیگر اهداف مجلس یازدهم خواهد بود،گفت:متاسفانه بسیاری قوانین مربوط به بخش خصوصی و واگذاری ها دارای نقیضه های فراوانی است.

وی افزود:ابتدا باید قوانین مربوط به واگذاری های بنگاه های اقتصادی از دولتی به بخش خصوصی باید اصلاح و بعد از اصلاح قوانین ناظر بر اجرای صحیح و کامل این قوانین بود.

بابایی کارنامی با بیان اینکه قوانین کار مربوط به اصلاح و بازنگری دارد،گفت:امروز بسیاری از کارگران و بازنشستگان قربانی قوانین غلط و پر اشتباه کار شده اند.

وی افزود:متاسفانه بسیاری از همان قوانین ناصحیح هم اجرا نشده و با دور زدن دولت مردان،طوری دیگر و به ضرر کارگران اجرا شده است.

ضرورت اتحاد تشکلات کارگری

نصرالله دریابیگی،دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران نیز در این دیدار با اشاره به اینکه اتحاد تشکلات کارگری ضرورت دارد،گفت:متشکل کردن تشکلات کارگری باعث قدرت جامعه کارگری برای اخذ حق و حقوق جامعه کارگری و بازنشستگی خواهد شد.

وی با اشاره به مظلومیت جامعه کارگری و بازنشستگی،افزود:باید تلاش کرد تا جامعه کارگری نمایندگان بیشتری را راهی مجلس کنند.

دریابیگی با اشاره به اینکه وضعیت معیشتی کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی اسفبار است،گفت:امیدوارم یکی از برنامه ها و اهداف اصلی مجلس یازدهم احقاق حقوق کارگران و بازنشستگان باشد.

 

 

جامعه دولت کارشناسی مجلس شورای اسلامی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر