کد خبر: 873330 A

معاون عمرانی استانداری مازندران :

معاون عمرانی استانداری مازندران یزان برخورداری فاضلاب‌های بهداشتی را در سطح استان نسب به نُرم کشوری پایین دانست و افزود: نُرم استان 15 و نُرم کشور بیش از 50 درصد است بنابراین باید برای رسیدن به حد مطلوب کشوری تلاشمان را مضاعف‌تر کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری، مهدی رازجویان بعدازظهر امروز دوشنبه در مراسم ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی مازندران به نقش اثر گذار آب و فاضلاب در بحران و سیل سال گذشته اشاره کرد و اظهار کرد: این شرکت با کم‌ترین زمان در شرایط بحرانی انعشابات مردم را استان را وصل می‌کرد.و این نشان دهنده ی آن است که این شرکت پای کار بوده و آسایش و رفاه مردم برایشان اهمیت دارد.

وی میزان برخورداری فاضلاب‌های بهداشتی را در سطح استان نسب به نُرم کشوری پایین دانست و افزود: نُرم استان 15 و نُرم کشور بیش از 50 درصد است بنابراین باید برای رسیدن به حد مطلوب کشوری تلاشمان را مضاعف‌تر کنیم.

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت:با توجه به کوه و دشت و جلگه‌ای که در استان وجود دارد باید در حفاظت آن کوشا باشیم ؛یکی از راههای جلوگیری از این مواهب الهی استفاده از فاضلاب‌های بهداشتی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه نتوانسیم در حوزه فاضلاب خوب عمل کرده و به حد مطلوب دست پیدا کنیم، ادامه داد: متاسفانه این مهم به درستی در این استان اجرایی نشده است انتظار می‌رود دستگاه‌های کشور نسبت به تخصیص اعتبار به این حوزه توجه بیشتری داشته باشند.

رازجویان، بهره مندی بهینه و همزمان از ظرفیت‌های این شرکت‌ها را از مزیت‌های مهم تلفیق این دو شرکت عنوان کرد و ادامه داد: درصد پوسیدگی لوله‌ها وشبکه انتقال و همچنین رانشی بودن خاک از چالش‌های این حوزه محسوب می‌شود حتی برخی از لوله‌ها ترک‌های مویی دارند و موجب هدر رفت آب می‌شوند.

وی افزود: وقتی شبکه توزیع و انتقال ما به روز شود مطمنا می‌توانیم بهره وری را افزایش دهیم.

رازجویان از مدیر عامل آبفای استان مازندران خواست که لایروبی چاه‌هایی که بعنوان منبع تغذیه لحاظ می شود را در دستور کار خود قرار دهد.

معاون عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر فرهنگ سازی الگوی مصرف بر ترویج این فرهنگ در بین مردم تاکید کرد و افزود: تولید زباله در استان مازندران بیش از کشور است که آسیب جدی برای محیط زیست محسوب می‌شود.

 

 

آب و فاضلاب اصلاح الگوی مصرف تولید زباله شهری و روستایی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر