کد خبر: 871638 A

با حضور وزیر نیرو در مازندران:

وزیر نیرو گفت : افتتاح 9 پروژه بزرگ آب و برق در استان مازندران با سرمایه گذاری بالغ بر 877 میلیارد تومان را شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پروژه بهره برداری  از طرح آبرسانی به 56 روستا و شهر سرخرود با جمعیتی بالغ بر پنجاه و دو هزار نفر به ارزش سرمایه گذاری پنجاه و سه میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو، با بیان اینکه در جهت رونق و افزایش آسایش هموطنان قطار پویش هرهفته الف ب ایران به مازندران رسیده است، گفت : در این ایام که با اربعین سردار دلها نیز مصادف شده است، افتتاح 9 پروژه بزرگ آب و برق در این استان با سرمایه گذاری بالغ بر 877 میلیارد تومان را شاهد هستیم.

وی با اشاره به پروژه های افتتاح و بهره برداری شده در مازندران، ابراز داشت : پروژه توسعه سیستم برق استان در شهرستان های مختلف، شبکه توزیع و فوق توزیع و انتقال و دو نیروگاه کوچک به ظرفیت 25 مگاوات و 2 سد ارزشمند در مناطق مختلف استان، آبرسانی به جمعیتی بالغ بر چهارصد هزار نفر در ساری از طریق شد شهید رجایی و همچنین کلنگ زنی طرح بزرگ نیروگاه پانصد مگاواتی محمودآباد با ارزش سه میلیارد و 600 میلیون تومان تا سال 1402 به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد : این نیروگاه ظرفیت قابل توجهی به برق استان اضافه خواهد کرد که نقش مهمی در توسعه نیز دارد.

رضا اردکانیان تامین آب سالم را برای روستاها از برنامه و سیاست های راهبردی نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد.

وزیر نیرو یکی از بزرگترین دست آوردهای دولت حاضر را تامین آب سالم برای روستاییان دانست و تصریح کرد : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عمران روستاها جز برنامه های همه دولت ها بوده است.

وی ادامه داد : از نیمه ی سال 92 حدود یک میلیون هموطن روستایی به شبکه آبرسانی وصل بودند و در طی شش سال گذشته هفت میلیون و 300 هزار نفر اضافه شده که درحال حاضر بیش از هشت میلیون و سیصد هزار نفر از روستاییان به شبکه آب پایدار و سالم دسترسی دارند.

این مقام کشوری با  تاکید بر اینکه در این دولت بیش از ده هزارو ششصد روستا در سطح کشور وارد شبکه آبرسانی شده اند، ادامه داد : هر هفته 30 روستا به شبکه وصل می شوند و تا پایان این دولت حدود سه میلیون نفر دیگر نیز اضافه خواهد شد.

وی گفت : جمعیتی بیش از ده میلیون نفر از دسترسی به شبکه آبرسانی در روستاها برخوردار خواهند ‌شد.

اردکانیان دست آوردهای نظام جمهوری اسلامی را در مقایسه با دست آوردهای دنیا طبق آمار منتشر شده، جمعیت شهری برخوردار از شبکه آب سالم و پایدار را 85درصد در دنیا بیان کرد و خبر داد : در کشور ما این میزان 99/9 درصد است.

وی افزود : در جمعیت روستایی در دنیا برخوردار از آب سالم پنجاه و سه درصد است که این آمار در کشور ما هفتاد و شش درصد است.

اردکانیان از دسترسی صد درصدی برق در سطح شهرها خبر داد و اظهار داشت : دسترسی به برق در دنیا نود و شش درصد است.

وی هم‌چنین درخصوص دسترسی روستاییان در کشور به برق بیش از نود و نه درصد بیان کرد و گفت : در جامعه روستایی در دنیا این آمار هفتاد و نه درصد است.

وزیر نیرو از تامین برق برای عشایر نیز خبر داد و ادامه داد : از سیستم خورشیدی کوچک برای تامین برق آنان استفاده خواهیم کرد.

اردکانیان با اعلام اینکه از هزارو 124 روستا، تاکنون هشتصد طرح در روستاها عملیاتی شده است گفت : تا پایان سال 1400 نیز مابقی طرح ها به بهره برداری خواهند رسید.

 

استان مازندران برق جامعه سرمایه گذاری سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر