کد خبر: 871597 A

تولیت آستان قدس رضوی:

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه دشمنان ما ظاهر اتو کشیده داشته اما در زیر لباس مخملی، پنجه‌های زهرآگین دارند هر جایی که پا گذاشتند خرابی، بی‌عفتی و بی بند و باری و جنگ به وجود آوردند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری، حجت الاسلام  احمد مروی امروز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سومین روز درگذشت آیت الله نورالله طبرسی نماینده سابق ولی فقیه در مازندران که در مصلی ساری برگزار شد،با بیان اینکه هیچ عملی به اندازه دانش و علم دینی مورد توجه و تاکید خداوند قرار نگرفته است،اظهار کرد: روایت شده کسی که در مسیر علم قدم بر می دارد ملائک بالهای خود را زیر قدم های او می گذارند .

وی با بیان اینکه نگاه کردن به صورت عالم ثواب و نگاه کردن به درب عالم حسنه دارد،افزود: انسان از استعداد و توانایی های زیادی برخوردار است اگر از این قدرت به خوبی استفاده کند به شکوفایی می رسد و انسانی که از این فضیلت خدادادی استفاده نکند مانند شوره زاری می ماند که مورد استفاده قرار نمی گیرد.

تولیت آستان قدس رضوی علم و عمل صالح را دو عامل مهم در ارتقای انسان دانست و گفت: ارتقای کمال انسان در گرو داشتن علم است .

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه اعمال انسان با علم سنجیده می شود ،افزود: معرفت دینی از جمله موارد مهمی است که در اسلام به آن توصیه شده است.

وی علما را به ستارگان تشبیه کرد و گفت که همانطور ستارگان تاریکی و ظلمت را روشن می کنند علما نیز مردم را در مسیر عبودیت و بندگی خدا رهنمون می کنند.

حجت الاسلام مروی خاطرنشان کرد: علما در طول تاریخ در برابر همه فشارها ،نیرنگها و کشتارها توانستد دین مردم را حفظ کنند.علمایی نظیر آیت الله کوهستانی،آیت الله ایازی و آیت الله طبرسی نمونه ای از همین عالمان در خطه ی سرسبز مازندران بوده اند.

وی ادامه داد: این عالمان در دیار علویان از فکر و ذهن مردم مرزبانی کردند و نگداشتند تیرهای بی بند و باری ذهن مردم را مورد هدف قرار دهد.

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه آیت الله نورالله طبرسی حدود 60 سال عمر خود را برای هدایت و دستگیری مردم گذارند ؛ البته همه علمای ما اینگونه هستند،افزود: علما در حوزه های علمیه دانش و ادب و تهذیب و تقوا را فرار می گرفتند در روستاها و شهرها پخش می شدند تا مردم را هدایت کنند.

وی تصریح کرد: حضور گسترده مردم مازندران در تشییع و خاکسپاری آیت الله طبرسی نشان از قدرشناسی  آنان از این عالم مجاهد و دینی بود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر چه عالم بزرگی را از دست داده ایم اما الحمدالله تربیت یافته دیگری( حجت الاسلام محمدی لائینی)  از حوزه علمیه جای او را پر کرد و خلایی به وجود نیامد.البته این نشان از بزرگی آیت الله طبرسی بود که با نامه ای به مقام معظم رهبری فضا را برای دیگر عالم فراهم کرد.

وی از مردم شریف مازندران خواست که همانطور پیش از این از آیت الله طبرسی حمایت می کردید؛اینک از آیت الله محمدی لائینی نماینده فعلی مقام معظم رهبری در این استان حمایت کنید.

حجت الاسلام مروی حفظ علما را واجب دانست و بیان کرد: اگر می خواهیم در دام شیطان قرار نگیریم، نباید اطراف علمای دین را خالی کنیم که خود متضرر می شویم .

وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با سربلندی همچون سرو  بلند ایستاده است این نیز بخاطر علما بوده است اما دشمنان با ترفندهای مختلف برآنند تا پیوند بین مردم و روحانیت را سست کنند، تاکنون موفق نشده اند اما ما نباید از نقشه های شوم دشمنان غافل شویم.

 وی به شهادت حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی بعنوان یک مقام رسمی با دعوت رسمی دولت عراق، وارد این کشور شده بود، کدام قانون اجازه داده مهمان رسمی یک کشور را به شهادت برسانند.

حجت الاسلام مروی ادامه داد: دشمنان ما ظاهر اتو کشیده داشته اما در زیر لباس مخملی، پنجه‌های زهرآگین دارند و دیدیم چگونه سپهبد شهید قاسم سلیمانی را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی، به شهادت رساندند.

وی افزود: آنان حقوق بشر نمی فهمند و به هیچ قوانینی پایبند نیستند .گرگ هایی در لباس انسان هستند تا از هر فرصتی استفاده کرده تا به ما ضربه بزنند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ببینید در سوریه، لیبی و عراق چه کردند، در کدام منطقه ورود کردند و برای مردم آسایش به ارمغان آوردند، هر جایی که پا گذاشتند خرابی، بی‌عفتی و بی بند و باری و جنگ به وجود آوردند.

وی به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: مردم گلایه‌های بحق دارند و کمبودهایی احساس می‌کنند اما این نباید باعث شود سنگر را خالی و دشمن را امیدوار کنیم.

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه آرای مردم، دشمن را نابود می‌کند، تصریح کرد: مشارکت مردم  موجب عقب‌نشینی دشمن می شود.

وی افزود:دشمن می‌داند که می‌تواند دولت‌ ها را نابود کند اما دولت و نظامی که پشتیبانی مردم را داشته باشد دشمن عقب نشینی می کند .

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه دشمن در مواجهه با جمهوری اسلامی با یک ملت طرف است، گفت: به گونه‌ای عمل کنیم دشمن احساس کند اگر بخواهد به ایران ضربه‌ای بزند با یک ملت مواجه است.

 

 

 

آستان قدس رضوی انتخابات جنگ ذهن روحانیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر