کد خبر: 870861 A

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ملت ایران در ایستادگی و مقاومت الگویی برای همه دنیا شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،سعید جلیلی در جمع راهپیمایی کنندگان مردم ساری اظهار کرد: ملت ما در طول چهل و یک سال گذشته ملتی صبور و شاکر بود که حقیقت است و به خوبی این حرکت بزرگ و توفیق بزرگ الهی انقلاب را درک کرد.

 وی افزود: ملت ایران را خداوند دوست دارد و تلاش ملت ما هم در پی ارزش های الهی است که می تواند موفقیت های بزرگتر را رقم بزند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنچه در معارف دینی و زیارت خود می خواندیم، نشان داد که انتخاب او انتخاب اسلام و آموزه های دینی بوده است و با تمام توان خداوند را یاری کرد و امروز هم ملت ما گواهی می دهد که آنچه را باور داشت؛ تجربه کرد.

وی با بیان اینکه بیش از صد سال پیش دو قدرت دنیا شمال و جنوب کشور را بین خود تقسیم کردند،اظهار کرد: امروز نیز قدرت ها می خواهند تا تصمیم بگیرند ملت ها چه داشته باشند و چه نداشته باشند و اینکه تعیین کند کشورها سلاح هسته ای داشته باشند یا خیر.

جلیلی با بیان اینکه در سال جاری نیز قدرت های دنیا برای گرفتن امتیاز تحریم های سختی را علیه ایران برقرار کردند، گفت: آنان در سیاست های بین المللی خودشان سیاست بُرد بُرد را مطرح می کنند اما آنها بُرد ملت ها را تا آنجایی بر می تابند که به منافع نامشروع آنها لطمه نخورد.

وی افزود: تعیین و تکلیف کردن آنها در همه زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی ملت ها یک اصل در تصمیم گیری های آنها محسوب می شود اما ملت ایران به هیچ عنوان زیر بار این تعیین تکلیف ها نخواهد رفت.

جلیلی ادامه داد: کشورهای قدرتمند دنیا حتی در زمینه علم و فناوری نیز برای ملت های دیگر تعیین تکلیف می کنند و مراکز تحقیقاتی، اجتماعی و فرهنگی را نیز براساس محاسبات خودشان رصد و تصمیم گیری می کنند.

وی تصریح کرد: اینکه این سوال مطرح می شود که چرا ایران در کانون توجه دنیا قرار گرفته است باید بگوییم ملت ایران در ایستادگی و مقاومت الگویی برای همه دنیا شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ،گفت: این کشورها همان کشورهایی هستند که ادعای آزادی، حقوق بشر و دموکراسی را دارند در حالیکه برای گذاشتن یک عکس در اینستاگرام و تراکنش مالی بسیار پایین علیه ملت ها تصمیم گیری نابجایی را اتخاذ می کنند.

وی با اعلام اینکه چهل و یک سال دست حمایت خداوند از پشتیبانی از ایران را شاهد هستیم؛ خاطر نشان کرد: گام دوم انقلاب به فرموده رهبری یک جهش برای پیشرفت ملت ایران خواهد بود و پیروزی های بیشتری نصیب ملت ما خواهد شد و پرچم این انقلاب را به دست امام عصر خواهد سپرد. 

 عضو تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد: ملت ما در طول سال های قبل از انقلاب در زیر سلطه استکباران بوده است و به شرق و غرب وابسته بود و اکنون هم قدرت های دنیا در برخی از موارد برای جهان تصمیم می گیرند و رفتار دارند؛ اما ملت ما زیر سلطه آنان نیست.

 به گفته جلیلی، امروز دشمنان با رسوایی تمام اعلام می کنند که نه تنها در مورد موشک و هسته ای بلکه برای اینکه فلان جوان ایرانی چه عکسی در صفحه خود بگذارد؛ آنان تصمیم بگیرند و این دنیایی است که ادعای آزادی دارد و رفتار آنان چیز دیگری است.

وی اظهار کرد: اگر امروز شما به درستی فریاد « مرگ بر آمریکا » سر می دهید براساس منطق و عقلانیت است؛ چرا که مرگ بر کسانی می گویید که با تمام توان آمدند تا آزادی ملت ها را براساس منطق قدیمی و کهنه خود محدود کنند.

 جلیلی گفت: ملت شعار ما در 22 بهمن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و دشمن این موارد را برنمی تابد و دشمن با خیال خام فکر می کرد جمهوری اسلامی هم حرکتی مثل بقیه است.

وی افزود: حرکت ملت ما مقطعی نبود، بلکه استمرار داشت و اکنون چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می گیریم و این شجره طیبه است و این گام اول است و با اقتدار وارد گام دوم شدیم.

 جلیلی گفت: اتکاء ملت ما بر وعده های الهی است که اگر خدا را یاری کنید؛ خداوند یاری خواهد کرد و ملت ما نشان داد که تنها مقاومت نکرد بلکه الگو برای دنیا شده است.

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام اینکه دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی همه کار کردند ؛ یادآور شد: می خواستند با تمام توان بین عراق و ایران جدایی افکنده و ملت ها در منطقه آزاد نباشند و امروز ملت عراق با افتخار نام امام را بر خیابان های خود می گذارند.

جلیلی افزود: ملت ما در طول سال های مختلف موفقیت های فراوان به دست آورد و الگویی به دنیا معرفی کرد که آزادی خواهی در جهان همه گیر شد و بعد از شهادت سردار سلیمانی ملت ما قدرت خود را نشان داد و با قدرت به پایگاه آمریکایی حمله کرد و آمریکا نتوانست غلطی بکند.

وی ادامه داد:ملتی که توانست موفقیت های مختلفی را در دفاع مقدس و فعالیت های علمی بویژه انرژی هسته ای کسب کند در عرصه اقتصادی هم می تواند این موفقیت ها را تکرار بکند.

 

 

 

استقلال ایران دموکراسی مجمع تشخیص مصلحت نظام ملت ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر