کد خبر: 862897 A

سرپرست اداره ایمنی و حریم راهها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران خبر داد:

محسن یمینی از اجرای بیش از 1050کیلومتر خط کشی سرد و گرم در سطح محورهای اصلی و فرعی استان با اعتباری بالغ بر 55میلیارد ریال و با هدف تامین افزایش ایمنی و تسهیل در رفت و آمد در راههای استان در ده ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،محسن یمینی  ضمن اعلام این خبر افزود : خط کشی راهها که از مقرون به صرفه ترین نوع علائم ایمنی محسوب می گردند مستقیما در دید راننده قرار گرفته و با وی یک حس نزدیک و متقابل برقرار می نمایند. از این رو این اداره کل در راستای تامین ایمنی محورهای استان ، اقدامات درخور توجهی در بحث خط کشی محورها در دستور کار خود دارد.

 وی در ادامه یکی از اهداف اجرای خط کشی در سطح محورها را تعیین محدودیتهای حرکت برای هریک از کاربران عنوان نمود و اظهار داشت : در10 ماه اول سال جاری این اداره کل توانسته مقدار900 کیلومتر خط کشی سرد  و 150 کیلومتر خط کشی گرم در محورهای اصلی و فرعی را انجام دهد.

 یمینی در ادامه به محورهای مهمی که خط کشی در آنها صورت گرفته اشاره و عنوان کرد: محور ارتباطی  سوادکوه ،محور هراز ، محور ساری به سمنان،  محور  جواهر ده رامسر ،ساری به تاکام ، لفور به شیرگاه ،رویان بهگلندرود ،اوجی آباد به سرخرود ،اوجی آباد به سیاه کلا، پل تاکام به پل سفید ،خشرودپی ،رینه پلور، عباس آباد به کلاردشت،از جمله محورهایی بودند که در 10 ماه سال جاری خط کشی در آنها صورت پذیرفت. 

گفتنی است خط کشی از نوع علائم افقی راهها محسوب گردیده و به عنوان مکمل علائم عمودی درسطح محورها به شمار می رود.

 

استان مازندران راهداری و حمل و نقل جاده ساری سمنان کشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر