کد خبر: 862529 A

معاون صنایع دستی مازندران خبرداد:

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از برگزاری نهمین آیین هنرماه در شهرستان آمل خبرداد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،حسین ایزدی معاون صنایع دستی مازندران با اعلام این خبر گفت: برگزاری آیین هنرماه با هدف گرامیداشت مقام هنر و هنرمندان صنایع دستی از سال 96 آغاز شده و در روز پنج شنبه 3 بهمن، نهمین دوره این آیین در شهرستان آمل برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این مراسم از چهار هنرمند شهرستان آمل، آقای محمد محسنی در رشته خراطی، علی حیدری در رشته نمد مالی، نوروز علی بابایی در رشته لاک‌تراشی و زهرا غریقی در رشته لباس سنتی، تقدیر خواهد شد.

معاون صنایع دستی مازندران، با اشاره به اهمیت معرفی و رونق تولید صنایع دستی در استان، گفت: این برنامه‌ها فرصت خوبی برای معرفی و شناسایی ظرفیت‌های صنایع دستی شهرستان‌ها است.

ایزدی با اشاره به ضرورت حمایت از هنرمندان در صنایع دستی به عنوان هنر اصیل و بومی منطقه، گفت: تلاش می‌کنیم تا با حمایت دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها، آیین هنرماه را به صورت ماهانه در سطح استان برگزار کنیم.

نهمین آیین هنرماه در روز پنج شنبه 3 دی 98 رأس ساعت 9 صبح در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان آمل برگزار خواهد شد.

 

اداره فرهنگ و ارشاد زهرا صنایع دستی گردشگری و صنایع دستی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر