کد خبر: 862185 A

نماینده ولی فقیه در مازندران:

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت:جامعه نیازمند افرادی همچون شهید سپهبد قاسم سلیمانی است که مدیریت کارآمد و استشهادی داشته باشند؛ آموزش و پرورش نقش مهمی در تربیت آیندگان با چنین الگویی دارد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،حجت الاسلام محمدباقرمحمدی لائینی پیش از ظهر امروز دوشنبه در همایش شوراهای آموزش‌وپرورش مازندران که امروز دوشنبه در اردوگاه شهدای دانش‌آموزی شهرستان ساری برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهید سپهبد قاسم سلیمانی که در یک حادثه تروریستی به شهادت رسید،اظهار کرد: جامعه نیازمند چنین افرادی که مدیریت کارآمد و استشهادی داشته باشند؛ آموزش و پرورش نقش مهمی در تربیت آیندگان با چنین الگویی دارد.

وی با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش سند تحول مدرسه و کانون اصلی تربیت است از تمامی کسانی که برای نوسازی،بهسازی و تعلیم و تربیت کمک می کنند؛قدردانی کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت:مجلس شورای اسلامی که در 26 دی ماه 72 این قانون را به آمورش و پرورش مصوب کرد و بدینوسیله خدمت بسیار بزرگی را درحوزه تعلیم و تربیت زمینه سازی کرده است ؛جای قدردانی دارد.

وی با یادآوری اینکه اگر اقتصاد صرفا دولتی باشد،خیلی رشد  نمی کند در مورد آموزش پرورش هم این موضوع صدق می کند اگر این نهادتربیتی تنها به دولتی متکی باشد بی شک با آسیب هایی نیز همراه خواهد شد،افزود: البته نمی توانیم بگوییم فقط مردمی باشد چرا که هم هزینه ها بالا و سلایق گوناگون است از اینرو همکاری توامان مردم و دولت  در رشد و تعالی آموزش و پرورش موثر است.

حجت الاسلام لائینی نقش آموزش و پرورش را در تربیت فرزندان جامعه موثر دانست و گفت که واگذاری اختیارات و تمرکز زدایی در این حوزه می بایست در قالب قانون انجام شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش با مردمی و شورایی شدن با نشاط تر می شود،گفت:شورا و مشورت برگرفته از دستورات دینی است و یکی از مشخصه های شورا این است که مومنان با مشورت امور خود را اداره می کنند البته بسیاری از مشکلات نیز با مشارکت و مشورت حل خواهد شد.

حجت الاسلام لائینی خاطرنشان کرد:اکنون که دامنه علوم تخصصی و گسترده شده است باید نظام بندی در این حوزه نیز افزایش پیدا کند،در چنین شرایطی شورای آموزش و پرورش می تواند در تحقق این امر مهم اثرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه ارزش ها باید در تعلیم و تربیت جدی گرفته شود و اسناد بالادستی را ملاک و معیار قرار داده ودر حوزه آموزش و پرورش تحول آفرینی کنیم،ادامه داد: هرگز به الگوهای یونسکو توجه نکنیم ؛ممکن است در میان منشورهای آنان نهاد مثبتی باشد اما در مجموع روح حاکم در این منشور جدایی دین از زندگی و سکولاریسم است.

نماینده ولی فقیه در مازندران افزود:جمهوری اسلامی ایران خود اسناد بالادستی دارد که می تواند معیار و ملاک ما در تعلیم و تربیت باشد ،شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه ای از معیارهای تربیتی است که خروجی همین نهاد تربیتی است.

وی ،حضرت زهرا (س) را نماد و الگوی دیگر برای دختران جامعه دانست و تصریح کرد:چقدر در مدارس ما از چادر این بانوی نمونه الگوپذیری می شود و حجاب حضرت زهرا(س) در مدارس ترویج می شود .

حجت الاسلام لائینی افزود:البته چادر یک نماد و حجاب برتر است مردان نیز باید ضوابط شرعی و پوشش اسلامی را رعایت کنند.

وی گفت که آموزش و پروش فقط به دنبال سوادآموزی نباشد بلکه باسواد خدتمتگزار بهشتی را تربیت کند .

 

آموزش و پرورش جامعه دین ولی فقیه یونسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر