کد خبر: 861807 A

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران:

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران گفت: ظرفیت اسکان مسافران در این استان یک میلیون و 242 هزار و 947 نفر شب اقامت رسمی و غیر رسمی است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،سیف الله فرزانه بعدازظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفر مازندران که در سالن جلسات این استان برگزار شد، از آغاز برنامه‌های این ستاد خبر داد و اظهار کرد: مازندران در سال 98 سه رویداد مهم را ثبت کرده است؛ ثبت جهانی جنگل های هیرکانی که 6 لکه از 12 لکه آن معادل 53 درصد در مازندران وجود دارد،رویداد « ساری 2022 » به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو واجلاس وزرای کشورهای عضو اکو که در رامسر برگزار می شود.

وی افزود:اگر دانشگاه ها،منابع طبیعی،محیط زیست و سازمان های جنگلی همکاری نداشتند ؛ثبت جهانی جنگل های هیرکانی صورت نمی گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به کسب رتبه نخست مازندران در جذب گردشگر در نوروز 98،افزود: ظرفیت اسکان مسافران در این استان یک میلیون و 242 هزار و 947 نفر شب اقامت رسمی و غیر رسمی است.

وی با یادآوری اینکه در نوروز گذشته 76 هزار و 904 نفر شب در مراکز رسمی اقامت کردند،گفت: این میزان  20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

فرزانه افزود: دستور العمل ابلاغی ویژه نوروز به فرمانداران ابلاغ شد ضمن اینکه دو کمیته دهیاری ها و اطلاع رسانی به دلیل گستردگی در استان اضافه شده است.

تجهیزات هواشناسی در دریا و پای قله دماوند نصب شد

محمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران به نصب تجهیزات هواشناسی در ایام نوروز 99 اشاره کرد،اظهار کرد: این دستگاه در وب سایت بارگذاری می شود مسافران می توانند وضعیت دریا را به صورت ' آن لاین ' مشاهده کنند.

وی از احداث ایستگاه هواشناسی درپای قله دماوند خبر داد و افزود: در جاده هراز و قله دماوند نیز ایستگاه هواشناسی و دوربین نصب شد تا مسافران برای رفتن به این قله ،شرایط جاده ای و مسیر را بررسی کنند.

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه از هم اکنون نمی توان وضعیت آب و هوایی ایام نوروز را پیش بینی کرد،گفت:در حال حاضر پیش بینی های هواشناسی در جهان حداکثرتا 12 روز آینده انجام می شود.

وی ادامه داد: تلاش داریم تا پیش بینی ها را به مدت 10 روز اعلام کنیم تا مسافران بر این اساس سفر خود را برنامه ریزی کنند.

برپایی جشنواره نوروزی 'ترنه وا'

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران در ادامه این جلسه با اشاره به برنامه های این اداره کل در ایام نوروز 99،از برپایی جشنواره نوروزی 'ترنه وا ' خبر داد و گفت:این جشنواره در دو بخش ' مازندران پاک و با نشاط'  همزمان با ایام نوروز برگزار می شود.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه فرهنگی و صنایع دستی در این ایام خبر داد و افزود:از ظرفیت کانون های مساجد نیز برای برنامه های فرهنگی بهره گیری می کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت: ترویج فرهنگ بومی با محوریت نوروزخوانی،آئین 'مارمه' و 'عید باستانی'  از دیگر برنامه های نوروز امسال است.

وی افزود:همچنین در نظر داریم از اماکنی که قابلیت اجرای برنامه موسیقی دارند استفاده کنیم و از فضاهای غیر استاندارد استفاده نشود.

افزایش رضایتمندی و خدمات از اهداف مهم پلیس است

سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه در حوزه استقرار یگان امدادی اقدامات خوبی صورت گرفته است،یادآور شد :سال گذشته از 25 اسفند تا 17 فروردین 24 فوتی در استان داشتیم که 75 درصد آنان بومی بوده اند.

وی سرعت غیر مجاز و عدم رعایت حق تقدم را از علل مهم فوتی ها دانست و افزود: بیشترین فوتی ها  مربوط به شهرهای ساری،بابل،آمل،بابلسر و جویبار و نور بوده که 60 درصد این تصادفات از 4 بعدازظهر تا 8 شب اتفاق افتاده است.

فرمانده انتظامی مازندران ،افزایش خدمات وافزایش رضایتمندی را از رویکردهای مهم پلیس دانست و گفت: در سال سالجاری می بایست معایب گذشته را احصاء و در جهت رفع آن تلاش کنیم.

میرفیضی افزود: تلاش داریم تا با تمهیدات لازم سفر خوبی را برای مسافران و گردشگران نورزی در استان مازندران رقم بزنیم.

تقویت زیرساخت ها برای استمرار خدمات

مجتبی اکبری مدیرعامل هلال احمر مازندران نیز با مهم برشمردن تاب آوری اجتماعی در حوادث،اظهار کرد: تقویت زیرساخت ها برای استمرار خدمات از ضروریات است.

وی افزود: اگر ظرفیت های خالی را برای توسعه اسکان مسافران در استان تکمیل کنیم اقتصاد مولد و نوآورانه ارتقاء پیدا می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه برای استقرار پایگاه های هلال احمر نیازمند تامین زمین مناسب هستیم ،گفت:واگذاری زمین به سازمان های امدادرسان میتواند در توسعه خدمات دهی موثر باشد.

 

پایتخت گردشگری مدیرعامل جمعیت هلال احمر مسافران موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر