کد خبر: 859552 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران اعلام کرد:

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در نه ماه اول امسال 495 نفر (377مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 2درصد افزایش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا،علی عباسی با اشاره به کاهش  3 درصدی تلفات حوادث رانندگی در  محور برون شهری و راه روستایی تصریح کرد : جاده های درون شهری با 136 فوتی و افزایش 21 درصدی و  محور  برون شهری و راه روستایی با 136  فوتی ناشی از تصادف  با کاهش 21 درصدی  به ثبت رسید.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری با 2 هزار 515 ، بابل با هزار 839 و آمل ، هزار 387 و شهرستان فریدونکنار با 232 کمترین فوتی گزارش شده است.

عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف 175 نفر از افراد عابر ، 115 نفر راننده ، 104 نفر سرنشین  ،92  نفر موتورسوار و 9 نفر هم دوچرخه سوار هستند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در نه ماه امسال، 12هزار و 889 نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مدت مشابه سال قبل 6 درصد کاهش  داشت.

این مقام اجرایی استان ضمن اشاره به بومی بودن 430 نفر (87درصد) از فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

 

تصادفات رانندگی جاده دستگاه های اجرایی استان روابط عمومی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر