کد خبر: 857926 A

امام جمعه ساری:

امام جمعه ساری به دولتمردان توصیه کرد : وقتی سپاه با زبان عین الاسد صحبت کرد آمریکا آن را فهمید، زیرا جزء زبان زور، زبان دیگری را نمی‌فهمند و مسئولان روی زبان زور برای زبان دیگری وقت صرف نکنید.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی در خطبه های عبادی و سیاسی امروز نماز جمعه ساری با دعوت همه نمازگزاران به تقوای الهی ،تقوا،جهاد در راه خدا را از اعمال صالح برشمرد و اظهار کرد: اعمال صالح بهترین  ره توشه برای آخرت است.

وی با بیان اینکه جهاد با دشمن در کنار ولایت از بهترین اعمال صالح است،افزود: جهاد با دشمنان واقعی نظیر داعشی ها از ویژگی های مهم سردار سلیمانی بوده است؛ هر چه جهاد طولانی تر رحمت و ارزش آن بیشتر است.

خطیب نماز جمعه ساری، با بیان اینکه سردار سلیمانی در راه جهاد با دشمن واقعی خدا و با اذن و دستور ولایت می‌جنگید گفت: هرچه برای این جهاد زحمت بیشتری کشیده شود، نزد خداوند مقرب تر است.

وی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی عظیم ' سلیمانی ها ' در سراسر کشور و دیار علویان قدردانی کرد و افزود: با وجود چنین حماسه عظیم اما رسانه های این استان در بازتاب آن ضعیف عمل کردند این در حالیست که  رهبر معظم انقلاب فرمودند برجستگی های مازندران باید گفته شود .

حجت الاسلام محمدی لائینی افزود: سردار سلیمانی چهار دهه مجاهدت در راه خدا داشت و در سوریه، لبنان، عراق و افغانستان به اذن  ولایت، مقابله می‌کرد و او، تقوا و جهاد با دشمن را توأم با رهبری از ولایت داشت.

نماینده ولی فقیه در مازندران در بخشی دیگر از سخنانش از پارلمان عراق بخاطر تصویب اخراج آمریکاییها و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که با حمله موشکی به پایگاه آمریکاییها در الاسد عراق سیلی محکمی به آنان زدند؛ قدردانی کرد.

امام جمعه ساری تصریح کرد: به برادران سپاهی دستمریزاد گفته و می‌گوئیم ملت ایران در این زمینه از سپاه حمایت کامل خواهد کرد.

وی با قدردانی از مصوبه انقلابی مجلس شورای اسلامی در قالب انتقام سخت و معرفی عاملان ترور و تمامی نیروهای آمریکایی به عنوان تروریست،افزود: این کار به تنهایی کافی نیست و باید مجلس مصوبه‌های قبلی را در زمینه‌های معاهده‌های بین المللی پس بگیرد و بگوید آن را قبول نداریم .

حجت الاسلام محمدی لائینی، تاکید کرد:ترور سردار سلیمانی منطقه را بر علیه آمریکاییها  متحد و منسجم کرد و ائتلاف مردمی منطقه ای بر محوریت مقاومت و نفرت از آمریکا شکل گرفته است .

نماینده ولی فقیه در مازندران ،افزود: در ماجرای موشک باران، بزرگترین مرکز فرماندهی دشمن منهدم شده و تلفات زیادی هم داده است با اینکه می تواستند تلفات انسانی بیشتری بگیرند اما سعی کردند ماشین آلات نظامی آنان را از بین برند. ، برآورد اولیه از 400 کشته و زخمی است و بعد از آن حمله سایبری بوده که ارتباط آمریکا با این مرکز برای لحظاتی قطع شد.

وی به اولین سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری با صلابت و قدرت حرف خود را زده‌اند و موشک باران را یک سیلی قلمداد کرده است.

حجت الاسلام لائینی افزود:حضور باشکوه مردم در تشییع جناره شهیدان، یک رفراندوم است زیرا مردم مقاومت و ایستادگی در مسیر انقلاب را تقاضا دارند و باید به این پیام توجه کرد.

امام جمعه ساری به دولتمردان توصیه کرد که 6 سال با آمریکا با زبان دیپلماسی و سیاسی حرف زدید اما تحریم‌ ها بیشتر شد و برجام را پاره کردند ولی وقتی سپاه با زبان عین الاسد صحبت کرد آمریکا آن را فهمید، زیرا جزء زبان زور، زبان دیگری را نمی‌فهمند و مسئولان روی زبان زور برای زبان دیگری وقت صرف نکنند و از این پس با همین زبانی که امریکا می فهمد باید صحبت کنند.

وی گفت: پیام موشک باران به آمریکا به دولت‌ های منطقه این است که به قدرت پوشالی آمریکا دل خوش نباشند زیرا آمریکا از خودش دفاع نمی تواند  بکند و اگر جرأت اقدام داشت علیه ما اقدام می ‌کرد و نباید به آمریکا دلخوش کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه ولایتمداری ملت و خانواده شهید، از تجلیل ها بالاتر و خوشحال کننده تر است، گفت: درس ولایت از مهمترین فرازهای زندگی سردار شهید سلیمانی و پیام خانواده اش که توسط دخترش زینب سلیمانی بیان شده است.

حجت الاسلام محمدی لائینی با اشاره به فراز دوم بیانه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده‌ای است و تجدید نظرپذیر و اهل انفعال نیست، از این رو ملت نیز تجدید نظر و انفعال ندارد.

وی خاطرنشان کرد: به رهبری و دنیا اعلام می کنیم که ملت در مسیر انقلاب راهشان را ادامه خواهند داد و هیچگاه تجدیدنظر نخواهند کرد.

 

پارلمان عراق زینب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لبنان ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر