کد خبر: 857061 A

به بهانه شهادت سردار ایثار؛

سردار قاسم سلیمانی با وجود تمام افتخارهایی که به دست آورده و عنوان‌هایی که به او داده شده، تنها یک عنوان را انتخاب کرد، " سرباز" او سرباز وطن بود و در قلب‌ها سرباز وطن ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سالها بود می‌خواندیم و می‌گفتند: حس انتقام بالاترین مرتبه از مرتبه عزاداری حسین است و اگر گریه بر حسین، تو را برای انتقام ، نشوراند، گریه ی حقیقی نیست! این حقیقت را ، اهل عشق، خوب می‌فهمیدند، مثل حاج قاسم..اما برای جانهای کوچک ما ، شاید نامأنوس بود!

گذشت و گذشت ، تا داغ همین حاج قاسم معادله را حل کرد!داغ این روزها آنقدر کمر شکن است که، اشک تخفیفش نمی‌دهد! اما آنچه از درون کوچک و بزرگ، تراوش کرده و می‌کند؛ یک حقیقت است؛ # انتقام _ سخت.

حاج قاسم را همه عاشق بودند.آغوشش برای همه جا داشت.برای همین، بالاترین معادله‌ی عالم را، جوری حل کرد؛ که همه بفهمند.نه فقط اهل عشق.

حال در این فقدان بزرگ و در پی ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید سلیمانی، ‌ایران اسلامی یکپارچه سیاهپوش عزای این فقدان شد و بزرگ و کوچک، مرد و زن برای این مرد بزرگ مقاومت خون گریستند.خانواده‌های شهدای مدافعان حرم بارها بارها اذعان کردند که گویی باری دیگر پدر خود را از دست داده اند و دگر باره رخت عزا بر تن پوشیدند.

و اما نوجوانانی که عکس سردار سپبهد سلیمانی را بر گوشه‌ای از پیراهن خود آویزان کردند تا به دشمنان بگویند اگر " قاسم سلیمانی " را از ما گرفتید به یاد داشته باشید قاسم‌های دیگر در راهند.

دانشجوی دختری که در گوشه‌ای از خیابان به عکس شهید بزرگوار " حاج قاسم سلیمانی "خیره شده است می پرسم چه احساسی داری ؟ می‌گوید: «با تغییر تصویر پروفایل‌های خود در پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی به تصویر سردار سلیمانی، به دشمنانمان می‌گوییم نخواهیم گذاشت با بازی‌های رسانه‌ای تان جای مقتول و قاتل را عوض کنید».

عقیله ملازاده مادر مدافع حرم شهید "محمود رادمهر" با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی موجب انسجام بیشتر جبهه مقاومت و ایستادگی بیشتر در برابر جبهه باطل خواهد شد ، ادامه می دهد: شیطان بزرگ آمریکا و ترامپ بدانند که ایران اسلامی و محور مقاومت، پُر است از تربیت یافتگان و تشنه‌گان شهادت که همچون سردار سلیمانی آماده نبرد با آنان هستند.

امام جماعتی که از مسجد جامع ساری خارج می شود از حال و روزش پیداست که غم سنگینی بر سینه اش احاطه کرده است از سردار دلها حاج قاسم سلیمانی می پرسم و در پاسخ می گوید:شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با شهادتش عرصه‌ای دیگر از دلاوری و ایثار را در تاریخ انقلاب اسلامی گشود و تربیت شدگان بیشمار مکتب ولایت‌مداری این شهید در محور پر افتخار مقاومت به زودی بزرگترین انتقام تاریخ را از آمریکای جنایتکار خواهند گرفت.

این سردار بزرگ ، آنقدر برای ملت ایران اسلامی عزیز است که هر یک از استان‌ها در کمپین جداگانه خواستار ورود پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی به استانشان بودند و  دیار علویان نیز کمپین خود را با این عنوان که " سردار منتظریم " به راه انداخت.

آری! حاج قاسم شخصیت محبوبی بود که مورد علاقه همه ایرانیان با هر تفکر و نگرش سیاسی بود،شهادت مالک اشتر زمان حاج قاسم سلیمانی ضایعه و خسارتی بسیار سنگین برای اسلام و ایران اسلامی است بطوریکه مقام معظم رهبری در بیانه ی خود پس از به شهادت رسیدن حاج قاسم سلیمانی فرمودند :« شهادت پاداش تلاش بی وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد ، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای دیشب آلودند».

آمریکا بار دیگر با تکرار اقدامی تروریستی در به شهادت رساندن سردار سرافراز، قاسم سلیمانی نشان داد خود را ملتزم به هیچ یک از قواعد و هنجارهای بین‌المللی ندانسته ، با بی‌مسئولیتی تمام، وضعیت پیچیده و بحرانی منطقه رادر شرایط بسیار نگران کننده قرار داده است.

مردم مازندران با حضور و اجتماع عظیم و پرشور خود در مساجد و اماکن مذهبی در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش در مناطق مختلف استان عشق و علاقه قلبی خود را به این سردار بی ادعا نشان داددند.

در این اجتماع عظیم، عزاداران با محکوم کردن اقدام تروریستی آمریکا و جنایت آنان در شهادت سردار جبهه مقاومت، در سوگ این شهید والامقام به عزاداری پرداختند.

 

خانواده عزاداری قلب مسجد جامع مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر