کد خبر: 856400 A

مشاور حقوقی تشکیلات خانه کارگر استان مازندران:

ابوطالب یحیایی گفت:انتقامی سخت در انتظار آمریکای جهانخوار و اسراییل و تمامی حکام ستمگر دنیا خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،ابوطالب یحیایی،عضو هیات اجرایی خانه کارگر، عصر امروز در مراسم‌ یادبود سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش  که با حزن و اندوه سنگین حضار همراه بود،  ضمن تشریح ابعاد مختلف شخصیت والای شهید جبهه مقاومت؛ سردارسپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت؛ سیره عملی و شخصیت این شهید بزرگوار، نشات گرفته ازسیره عملی مکتب اسلام و پیامبران است، سختگیری برکفار و رحمت و مهربانی با مظلومان!

او گفت؛ ایران اسلامی وتمامی جهان اسلام در ماتم و سوک بزرگمردی از سلاله پیامبر اسلام نشسته و فقدان این سردار بزرگ قطعا ضایعه ای عظیم برای جبهه آزادی خواهان و مبارزان مسیرحق علیه باطل است.

یحیایی با اشاره به سجایای اخلاقی حاج قاسم سلیمانی ، شهادت را پاداش بزرگ خداوند‌ متعال برای این بنده مخلص توصیف کرده و تصریح کرد: این که می گویند شهید اول شهید است؛ یعنی این که شهید شدن را درخویش ممارست می کند و بعد شهید می شود؛ شهید حاج قاسم سلیمانی مصداق عینی این جمله است.

مشاور حقوقی کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران با تاکید بر این که زبان و قلم عاجز از توصیف شخصیت بالای این سردار بزرگ اسلام و عاشق ملت و رهبری است، می گوید: سه ساعت مانده به زمان عروج خونین ایشان، در دست نوشته ای نکات مهمی را به زبان قلم عنوان می کند که بسیار آموزنده و ناشی ازتقرب الهی این مرد بزرگ تاریخ معاصر می باشد؛ شهید سلیمانی می نویسد: خدایا مرا پاکیزه بگردان!

او افزود: سردار شهید جبهه اسلام ؛ فرماندهی مقتدر و همواره پیشگام بود و رشادت های بی نظیرش درجنگ با داعش درعراق و سوریه مکتوبه ای از شجاعت مردان ایران زمین وظلم ناپذیری پیروان مکتب تشیع است.

یحیایی با اشاره به شرایط حساس کشورمان و برخی بی تدبیری هایی که بعضا موجب بروز اختلافاتی در کشور شده بود؛ تاکید کرد: شهادت حاج قاسم؛ انقلابی دیگر درایران به راه انداخت؛ وحدت و همبستگی درمیان احاد مردم به وجود آورده و آب سردی برآتش اختلافات است.

وی گفت: حاج قاسم متعلق به جهان اسلام ومظلومان دنیاست وامروزهمه دنیا به احترام این سرداربزرگ ایستاده اند.

یحیایی همدردی شهید مقاومت؛ حاج قاسم با مردم درتمامی مصایب و مشکلات ازجمله حضور در مناطق سیلزده خوزستان وکمک به هموطنان سیلزده درسوسنگرد گفت: هرجا احساس می کردندمردم نیاز به کمک دارند؛ پیشگام می شدند و منتظر دستور و ابلاغیه نبودند.

یحیایی با تاکید براین نکته که یاد ونام ایشان نجات بخش انقلاب و نظام بوده و خواهد بود؛ به خواسته آحاد مردم و کارگران و بازنشستگان درخصوص گرفتن تقاص خون پاک شهید سلیمانی و هم رزمان ایشان گفت؛ قطعا حافظان امنیت کشور و شاکله نظام به رهبری عالم فرزانه امام خامنه ای بهترین تصمیمات را خواهند گرفت و انتقامی سخت در انتظار آمریکای جهانخوار و اسراییل و تمامی حکام ستمگر دنیا خواهد بود.

او با اشاره به این که مردی که همواره به استقبال شهادت می رفت، ازجبهه کفرترس و واهمه ای ندارد، به گفته های مسعود بارزانی نخست وقت اقلیم کردستان درباب حمایت شهید بزرگوار از تمامی مظلومان اشاره کرده و می گوید: این شخص اهل تسنن در نامه ای می نویسد: داعش به دروازه های اربیل عراق رسیده بود و شهر در شرف سقوط بود؛ از عربستان و چند کشور اروپایی کمک خواستم و آنان جواب رد دادند؛ به ایران متوسل شدم و آدرس سلیمانی را دادند؛ از سردار قاسم سلیمانی درخواست کمک کردم ایشان گفتند امشب تا صبح شهر را نگاه دارید من بعد اذان صبح اربیل هستم.

بارزانی می گوید: سردار سلیمانی با ۵۰ نیروی ویژه خودشان را به اربیل رساندند و ظرف چند ساعت ورق به نفع ما برگشت؛ بعدها از یک فرمانده داعشی که اسیرشده بود ماجرای شکست اشان را پرسیدم و او گفت؛ از نفوذی ها شنیدیم که سردارسلیمانی به منطقه آمده و این خبر موجب افت روحیه نیروها شد و مجبور به عقب نشینی شدیم.

 

استان مازندران انقلاب و نظام سوریه پیامبر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر