کد خبر: 853762 A

مهدی جمالی نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور به همراه مهدی رازجویان، معاون عمرانی استاندار مازندران و جمعی از مدیران استان از نمایشگاه ملی عشایر و اقوام ایران در ساری بازدید کرد. ‎

به گزارش خبرنگار ایلنا،مهدی جمالی نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور به همراه مهدی رازجویان، معاون عمرانی استاندار مازندران شامگاه سه شنبه از نمایشگاه ملی عشایر و اقوام ایران زمین و اقامتگاه بومگردی گالش منزل روستای تلوباغ ساری بازدید کرد.

مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، اظهار داشت: بومگردی می‌تواند در توسعه و رونق روستاها نقش داشته باشد و از نظر اشتغال، معرفی فرهنگ و آداب و رسوم به مردم مناطق دیگر تأثیر بسزایی دارد.

وی با اظهار اینکه بومگردی می‌تواند اقتصاد استان را متحول کند، افزود: اقتصاد استان بر پایه کشاورزی و گردشگری استوار است و باید به همه مزیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری توجه شود.

وی همچنین با اشاره به برپایی نمایشگاه ملی عشایر و اقوام در ساری، گفت: در این نمایشگاه محصولات صنایع دستی استان‌ های مختلف به نمایش گذاشته شده است و این نمایشگاه فرصتی برای آشنایی با آداب و سنن و رسوم اقوام مختلف ایران است.

رازجویان گفت: توجه به فرهنگ بومی و محلی و اینکه همه جای ایران سرای من است می‌تواند در تولید اشتغال و سرمایه گذاری‌های خرد و اندک مؤثر باشد و می‌تواند توسعه را برای استان رقم زند.

 

ایران صنایع دستی معاون وزیر کشور ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر