کد خبر: 849583 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران اعلام کرد:

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت :در هشت ماه سالجاری تعداد 86 نفر(83مرد و 3 زن ) موتور سوارها در حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا،علی عباسی افزود : بابل با تعداد 15  ، ساری با 13 و بهشهر با 12 مورد بیشترین و شهرستان سوادکوه با یک فوتی کمترین تلفات موتور سوار را دارند.

وی گفت:بر اساس گزارش ارجاعی از مراکز استان ، بیشترین فوتی در خرداد با 21و مرداد با 12 هر کدام با 13 فوتی بیشرین  و  فروردین با 6  مورد گزارش شده است .

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ادامه داد: بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی 11 تا 20 سال با آمار 20 فوتی و کمترین گروه سنی کمتر از 10سال با یک فوتی به ثبت رسید.

این مقام مسئول گفت: بیشترین برخورد موتور سوار با 41 مورد سواری ،13 مورد با کامیون و 11 نفر هم وانت بار  گزارش شده است.

عباسی با اشاره به فوت تعداد 64 نفر از موتور سوارها در محور برون شهری و راه روستایی و مورد هم محور درون شهری افزود: از کل فوت شدگان 53 نفر در بیمارستان و 33 نفر هم در محل حادثه جان خود را از دست دادند. 

وی بیان کرد: تعداد 450 نفر هشت ماهه سالجاری در تصادفات رانندگی کشته شدند که 19 درصد آن مربوط به موتور سوار ها  هستند.

این مقام اجرایی استان گفت: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در هشت  ماهه سالجاری بوده که امید می رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

 

تصادف روابط عمومی مقررات راهنمایی و رانندگی ساری کلاه ایمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر