کد خبر: 848617 A

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ، آمار معاینات انجام شده، هشت ماه سالجاری در استان را 16 هزار 459 نفر اعلام کرد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3 درصد کاهش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباسی با اشاره به اینکه از این تعداد ذکر شده  هزار 687 نفر مرد و مابقی زن هستند ، گفت : بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری با عدد 3هزار492  ، بابل با عدد 2هزار و 29 ،آمل با عدد هزار و 734 نفر و کمترین موارد نزاع به ترتیب در شهرهای عباس آباد با عدد 318 و فریدونکنار با عدد 322 نفرثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران ادامه داد:براساس آمار ارسالی از مراکز پزشکی قانونی استان ،مرداد با 2 هزار 336 ،تیر با 2 هزار 267 و خزداد با 2 هزار 160 به ترتیب بیشترین و شهریور با 754 نفر کمترین ماه که در آن پرونده نزاع ثبت شده است. 

وی با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود. 

این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 

آسیب دیدگی استرس مشکلات مهارت های زندگی قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر