کد خبر: 847671 A

در نشست صمیمی اعضای هئیت مدیره کانون‌های بازنشتگان تامین اجتماعی مطرح شد؛

در نشست صمیمی اعضای هئیت مدیره کانون‌های کارگران بازنشسته منطقه ای استان مازندران مشکلات کارگران بازنشسته و مستمری بگیران در حوزه درمان از سوی روسای کانون‌های این شهرستان‌ها بیان و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا،نشست صمیمی اعضای هئیتمدیره کانون‌های کارگران بازنشسته و مستمریبگیران منطقه‌ای مازندران با حضورسید علی اصغر محمودی مدیر کل تامین اجتماعی مازندران، دکتر محمد خورشیدی  مدیر درمان تامین اجتماعی استان، حجت الاسلام احمد قربانی امام جمعه پل سفید ونصرالله دریابیگی دبیر کانون بازنشستگان استان با موضوع مشکلات  کارگران بازنشسته و مستمری بگیران درحوزه درمان برگزار شد.

در این نشست که  به میزبانی  کانون بازنشستگان پل سفید  برگزار شد، مشکلات کارگران بازنشسته و مستمری بگیران در حوزه درمان از موضوعاتی بود که از سوی روسای کانون‌های این شهرستان‌ها بیان و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست مطرح شد همسان سازی حقوق و درآمد قشر بازنشسته تامین اجتماعی ، وضعیت نابسمان بازنشستگان و مستمری بگیران با بیماری های خاص، از مشکلاتی است که باید دستور کار قرار بگیرد.

از دیگر موضوعات مطروحه در این نشست این بود که حقوق و خدمات درمانی یک بازنشسته به هیچ عنوان کفاف هزینه‌های درمان بیماران این قشر را نمی دهد .

کارگران ایران نقش مهم در پیروزی انقلاب اسلامی و ارتقای اقتصاد جامعه دارند از اینرو رسیدگی به این قشر از جامعه باید در اولویت کارهای مسئولان زیربط قرار بگیرد، از موضوعاتی بود که از سوی حجت الاسلام احمد قربانی امام جمعه شهرستان شیرگاه مطرح شد.

وی در بخش دیگر از سخنانش با بیان اینکه نباید دستاوردهای جمهوری اسلامی در بخش‌های مختلف نادیده گرفته شود و اینکه ما در حوزه بهداشت و درمان نسبت به قبل از انقلاب به رشد و تعالی خوبی رسیده ایم ،اما در عین حال همچنان جامعه کارگری و بازنشستگان با دستمزد پایینی که دارند از عهده مخارج درمان خود بر نمی‌آیند .خواستار رسیدگی به این موضوع مهم شد.

امام جمعه پل سفید با گله‌مندی از حقوق پایین بازنشستگان خواهان افزایش دستمزد بازنشستگان و مستمری بگیران شد و تاکید  کرد که روحانیت همیشه همراه کارگران بوده و از آنان دفاع می‌کند.

در بخش دیگر این نشست مطرح شد ،یک سوم از حقوق ما به تامین اجتماعی پرداخت  می‌شود اما خدمات آنان خیلی کمتر از میزان پرداختی ماست، حتی از حقوق ما برای ساخت و ساز و تجهیزات و سرمایه گذاری استفاده شد اما برای ما بهره ای نداشته است.

متاسفانه از سرمایه و حقوق  ما کسر و شرکت‌های بزرگ  نظیر شصتا خریداری شد؛ حال این سوال مطرح می‌شود که سود آن به کجا می رود؟ خدماتی که تامین اجتماعی در ازای پرداختی ما ارائه می‌کند ؛بسیار کم و ناچیز است .

نصرالله دریابیگی ضمن اشاره به مشکلات جامعه کارگری ، بازنشستگان و مستمری بگیران در حوزه های مختلف نظیر قراردادهای موقت،دستمزد پایین ، عدم همسازان سازی حقوق، معیشت و درمان همه را به حضور در پای صندوق های رای در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی دعوت کرد و گفت: اگر چه جامعه کارگری با درد و رنج فراوانی مواجه است اما همیشه پای نظام و ولایت فقیه بوده و به فرامین مقام معظم رهبری گوش فرا می دهد.

وی با تاکید بر اینکه تورم و تحریم و دیگر مشکلات بر پایبندی ما به نظام جمهوری اسلامی تاثیر نمی گذارد ، گفت: مشکلات جامعه کارگری فقط با گفتمان و مذاکره حل می‌شود کف خیابان جای حل مشکلات این قشر از جامعه نیست.

به گفته دریابیگی جامعه کارگری به کاندیدایی رای می‌دهد که رفع مشکل کارگران از رویکرد های مهم او در مجلس شورای اسلامی باشد و از نزدیک مشکلات این قشر را لمس و درک کند.

وی با بیان اینکه جامعه کارگری با حضور پر شور و شعور خود در پای صندوق های رای اتحاد، همبستگی و پشتیبانی خود از نظام جمهوری اسلامی را اعلام می کنند،ادامه داد:از نمایندگان انتظار می رود با تصویب قوانینی در راستای رفاه و معیشت جامعه کارگری گام بردارند. 

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران در پایان خواهان رفع مشکل این قشر از جامعه از مسئولان مربوطه شد و تاکید کرد که مشکلات بازنشستگان، کارگران و مستمری بگیران را حل کنید.

 

تامین اجتماعی جامعه درمان مشکلات منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر