کد خبر: 846644 A

در جلسه شورای شهر ساری عنوان شد:

حذف آتش نشانی مرکزی ساری با توجه به شرایط نامساعد، تاسیس آتش نشانی محلی، توسعه ایستگاههای آتش نشانی و تامین نردبانهای بلند برای مواقع اضطرار، ازجمله تصمیماتی بود که توسط اعضای شورای شهر ساری عنوان شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری، شصت و یکمین جلسه شورای شهر ساری درباره طرح نامه ها و مصوبات کمیسیون ها، امروز به صورت علنی و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد که یکی از موضوعات آن درباره مصوبات مربوط به سازمان آتش نشانی بود. 

 فرامز نقیبی عضو شورای شهر با اشاره به اینکه بودجه امسال سازمان آتش نشانی ساری 24 میلیارد و 844 میلیون تومان است، گفت: 14 میلیارد تومان از این رقم را قرار شد شهرداری پرداخت کند که مجموع کمک های شهرداری و بودجه مصوب برای سازمان، تاکنون 61 درصد محقق شده است.

وی درآمد امسال سازمان آتش نشانی ساری را 6 میلیارد و 794 میلیون تومان اعلام کرد که برای توسعه فعالیتهای خود نیاز به 4 میلیارد تومان تسهیلات داشتند اما به دلیل نداشتن سند، در مسیر دریافت وام مانده اند.

عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه دیگر مشکل سازمان آتش نشانی مربوط به حق بیمه های پرسنل است، اظهار کرد: 4 میلیارد و 100 میلیون تومان بدهی این سازمان بابت بیمه سال 96 است که چند میلیارد تومان دیگر نیز به آن اضافه شده است و اکنون بیش از 9 میلیارد تومان به بیمه بدهی دارند.

نقیبی افزود: بنا بر اعلام رئیس سازمان آتش نشانی ساری، این مجموعه امسال 526 نفر از حریق نجات داده است، بنابراین باید توجه بیشتری به سازمان آتش نشانی داشته باشیم و آنها نباید درگیر حق بیمه و حقوق پرسنل خود باشند. 

آتش نشانی ساری نیاز به نردبانهای بلند دارد

در ادامه، دیگر عضو شورا با بیان اینکه سازمان آتش نشانی بین 10 سازمان شهرداری دارای اولویت است، اظهار کرد: حدود 7 سال است که می خواهیم برای آتش نشانی نردبان بگیریم اما محقق نشده است.

سعید نجاریان گفت: بابت ساختمانهای بلندمرتبه در شهر مانند بانکها، میلیاردها تومان پول به شهرداری واریز شد اما اگر اتفاقی برای آنها بیفتد، نردبانهای با ارتفاع بالا نداریم که آتش را مهار کنیم.

وی افزود: ارتفاع نردبانهای فعلی در آتش نشانی ساری 22 متر است که بیشتر وقتها باز نمی شود و مشکل دارد. لذا باید چاره ای بیندیشم.

عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه بافت قدیمی شهر نیز بسیار آسیب زا بوده و باید از همین حالا فکر احتمال وقوع حوادث ناگوار باشیم، اظهار کرد: اگر به عنوان مثال ابتدای دروازه بابل یک مغازه آتش بگیرد، وسعت آن تا نزدیک امامزاده یحیی و پیرزاده میرسد و حداقل کار این است که شیرهای آب آتش نشانی را در بافتهای قدیمی نصب کنیم.

دیگر عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه ساختمان آتش نشانی یکی از مراکزی است که باید در برابر حوادث طبیعی مقاوم باشد، افزود: اما در ساری برعکس آن را داریم به طوریکه هم از نظر سازه و هم امکانات بسیار ضعیف است.

علی اکبر ذلیکانی با تاکید بر اینکه مکان فعلی ایستگاه آتش نشانی ساری باید حذف شود، اظهار کرد: یک اعتباری را دولت قرار داد، منابع طبیعی اعلام کرد که 4 هکتار زمین در معلم کلا را به این امر اختصاص می دهد. سازمان همیاریها نیز صفر تا صد اعتبارات را تقبل می کند که باید همه این موارد را پیگیری کنیم. 

وی افزود: لازم است ایستگاههای محلی آتش نشانی در شهر داشته باشیم، 6 ایستگاه در مناطق مختلف داریم و توسعه ایستگاهها هم باید در برنامه های این سازمان لحاظ شود زیرا زمین هایی داریم که به راحتی می توانند محلی برای احداث پایگاه آتش نشانی باشند.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه معارضات فاز 2 پارک ملل برداشته شد، گفت: حتما باید یک ایستگاه در فاز جدید ملل داشته باشیم و حتی میتواند ایستگاه مرکزی باشد و ایستگاهی که در معلم کلا ساخته می شود یک مرکز آموزشی باشد و حتی در سطح کشوری نیز از آن استفاده شود.

 

آتش نشانی حقوق درآمد شورای شهر ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر