کد خبر: 845995 A

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی مازندران:

رییس کمیسیون تخصصی گردشگری و نمایشگاهی اتاق بازرگانی گفت: قوانین مزاحمی در زمینه ساخت جایگاههای سوخت داریم، یکی از قوانین این است که جایگاههای سوخت باید 5 هزار متر و در قالب مجتمع باشد، که در مازندران جواب نمی دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،ایوب فلاح نژاد عصر امروز در جلسه بررسی جایگاههای سوخت و رتبه بندی خدمات هتلها، اظهار داشت: حدود 300 هتل در مازندران داریم که تعداد هتلهای مناسب و استاندارد کمتر از 15 درصد این تعداد است.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی به دنبال تسهیل گری است، افزود: باید کمک کنیم که مسافرپذیرها، هتلها، متل ها و سایر اماکن اسکان مسافران، مناسب ترین امکانات را به گردشگران و مسافران ارائه دهند تا این افراد تبدیل به مشتریان همیشگی شوند.

رییس کمیسیون تخصصی گردشگری و نمایشگاهی اتاق بازرگانی گفت: یکی از دلایل عدم رجوع گردشگران، گرانی است و هتل را جایگاه افراد اشرافی می دانند، در شرایط فعلی بسیاری از گردشگران از چادرها و خانه مسافرها استفاده می کنند.

این مسئول گفت: برخی هتلها گاهاً حتی نمی توانند هزینه های جاری خود را تامین کنند. کاری که باید بکنیم این است که از استقرار چادرخواب ها و مسافرخانه ها و خانه های مساقر غیرمجاز جلوگیری کنیم.

فلاح نژاد اظهار داشت: در بسیاری از کشورها، دولت به مردم برای گردشگری تسهیلات می دهد تا مردم زمان هایی از سال را به گردش و مسافرت بروند، اما در کشور ما هنوز زمینه ای برای این اقدام وجود ندارد.

وی تاکید کرد: دولت باید به فعالان مجاز حوزه گردشگری سوبسید بدهد تا به شکوفایی برسند و در ازای آن نیز، از این واحدها خدمات مناسب بخواهد.

رییس کمیسیون تخصصی گردشگری و نمایشگاهی اتاق بازرگانی درباره جایگاه های سوخت و مشکلات این اماکن گفت: 220 جایگاه سوخت در مازندران داریم. بحث مهمی که مورد تاکید است؛ درباره سرویس های بهداشتی است که عمدتا پاکیزه نیستند و مسافران گلایه مند هستند.

فلاح نژاد ادامه داد: جایگاه داران نیز گلایه دارند که سرویس بهداشتی در جایگاههای سوخت عمدتا مورد استفاده غیر از مصرف کنندگان سوخت قرار می گیرد و بعضاً وسایل آنها از هود تا ظرف مایع به سرقت می رود! به همین دلیل هزینه های زیادی برای نگهداری و تعمیرات در مدت کوتاهی بر سایر هزینه های جایگاهها اضافه می شود.

این مسئول اظهار داشت: پیشنهاد شد که مدیریت جایگاهها در بخش رعایت موارد بهداشتی توسط شرکتهای تعاونی مدیریت شود و خوب است که با همکاری بهزیستی، افرادی به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه متقاضیان ساخت جایگاههای سوخت با مشکلاتی مواجه اند گفت: قوانین مزاحمی در این زمینه داریم، یکی از قوانین این است که جایگاههای سوخت باید 5 هزار متر و در قالب مجتمع باشد، که در مازندران جواب نمی دهد.

فلاح نژاد درباره فاصله بین جایگاههای سوخت اظهار داشت: این فاصله و جانمایی توسط دستگاههای مربوطه مشخص می شود، اگر فواصل تعدیل شود؛ هم اشتغال و هم سرمایه گذاری جدید صورت می گیرد.

 

بهزیستی گردشگران و مسافران گردشگری مسافران مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر