کد خبر: 841804 A

در اولین کنگره شهدای دانش آموز دختر مطرح شد:

امروز به برکت جانفشانی های شهدا و ایثارگران انقلاب به مرحله و گام دوم رسیده است از اینرو باید این گام را استوارتر از گذشته برداریم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری، سرهنگ عسگر مجیدی صبح امروز سه شنبه در اولین کنگره شهدای دانش آموز دختر استان مازندران در ساری با گرامیداشت تشکیل بسیج توسط حضرت امام خمینی (ره) ،اظهار داشت: نقش کارآمدی بسیج در دوران دفاع مقدس بیشتر نمود پیدا کرد.

وی با بیان اینکه بسیجیان افرادی بودند که در دوران جنگ تحمیلی مقابل دشمن صف آرایی کردند ،افزود: آنان در صفوف خط مقدم ایستادگی کرده و دشمن را زمینگیر کردند.

معاون اجرایی سپاه کربلا گفت: بانوان ایثارگر در هشت سال دفاع مقدس مردانه پای دین ،ایمان،امام و انقلاب ایستاده اند و از دستاورد اسلام و شهدا دفاع کردند.

مجیدی افزود: فرهنگ بسیجی بر مبنای دینی و اعتقادی تفکر بسیجی را از مرزهای جمهوری اسلامی عبور داد و آن را تبدیل به یک الگو کرد.

وی ادامه داد:تفکر بسیجی دارای نگاه معنوی و آخرتی است؛ در نگاه بسیجی مجاهدت و شجاعت افتخار و برگرفته از فرهنگ عاشورایی است.

مجیدی با بیان آنکه آن چیزی که بسیجی را تمام نشدنی کرد، فرهنگ مهدویت و انتظار است،ادامه داد: کشورهایی که روزگاری روی جمهوری اسلامی ایران حساب باز نمی کردند،امروز به برکت مقاومت شهدا به زانو در آمدند و مجبور شدند با ایران مشورت کنند.

معاون اجرایی سپاه کربلا با یادآوری اینکه ایران به امید کشورهای منطقه و ملت های آزادی خواه تبدیل شده است،افزود: امروز به برکت جانفشانی های شهدا و ایثارگران انقلاب به مرحله و گام دوم رسیده است از اینرو باید این گام را استوارتر از گذشته برداریم.

مجیدی بیان کرد: علم و دانش یکی از مباحث اصلی برای در جهت تحقق گام دوم انقلاب اسلامی است.از این رو مدارس ما باید به مرکز اسلام تبدیل شود.

وی افزود: امروز که با جنگ نرم دشمن مواجه ایم باید بصیرتمان را برای مقابله با این جنگ افزایش دهیم.

 

انقلاب جنگ دانش آموز دین شهدا و ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر