کد خبر: 836761 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: تدابیر لازم برای شتاب بخشی و تحرک در اجرای این طرح در مازندران در جلسه امروز اتخاذ شد و انتظار می رود با جدیت همه دستگاه های مسئول؛ روند اجرای آن سرعت یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان که با حضور آیینی، جانشین دبیر این ستاد در کشور برگزار شد، با اشاره به این که طرح بازآفرینی شهری یک اولویت ملی است و دستگاه ها نیز باید با اولویت به آن بنگرند، گفت: دستگاه های اجرایی در شهرهای استان برای تعریف پروژه ها و تخصیص اعتبارات باید بازآفرینی شهری را در جهت برخورداری مردم بطور جدی مورد توجه و در محور برنامه های خود قرار دهند.

وی با اعلام این که تمام تلاش ها بر این است که تا پایان سال آینده بیش از 7 هزار واحد مسکونی را در داخل بافت های فرسوده استان بسازیم و دستور داده ایم تا انبوه سازان استان نیز برای اجرایی کردن این مهم در جلسات ستاد حضور یابند، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون بیش از 40 میلیارد تومان در این حوزه در شهرهای مختلف با 19 پروژه نظیر فرهنگسرا، پارک معلولین، کتابخانه، آسفالت شبکه معابر بافت بمنظور توسعه عدالت اجتماعی و ... هزینه شده است  و برای سال 99 نیز بالغ بر 72 میلیارد تومان پروژه تعریف شده است.

استاندار با بیان این که برخی مشکلات بانکی موجود نیز در این جلسه حل و به مدیریت بانک مسکن اعلام گردید که گام خوبی برای استقبال و استفاده مردم از این طرح است، ابراز نمود: همچنین اعمال تخفیفات صدور پروانه های ساختمانی برای کسانی که در این بافت ها اقدام به ساخت مسکن می نمایند، نیز مصوب و تصمیم گرفته شد با کارگشایی و تعیین تکلیف کارگروه هیئت اجرایی اعمال شود.

حسین زادگان با اشاره به این که در این جلسه تصمیم گرفته شد، مشوق های موجود در این طرح در سطح ملی از قبیل تراکم و سطح اشغال بومی سازی شود، افزود: بر این اساس ان شاء الله تا پایان سال؛ گام های خوبی در اجرای طرح بازآفرینی شهری در مازندران برداشته خواهد شد و مردم نیز باید برای تسریع این طرح پای کار بیایند.

وی گفت: امیدواریم مازندران با تمهیدات اندیشیده شده به عنوان استانی پیشرو و هدف گردشگری، به عملکرد قابل قبول در این راستا برسد.

استاندار با بیان این که مسکن؛ مساله ای مهم در کشور و تامین آن برای مسکن اولی ها نیز موضوعی اساسی در این حوزه است، یادآور شد: عقلانی ترین و کم هزینه ترین راه برای تامین مسکن، اجرای این طرح در بافت های فرسوده است تا هم از ساختاری یکدست و هم از مجموعه خدمات زیربنایی و آموزشی، فرهنگی و ... برخوردار باشد.

مقام عالی دولت در استان، اجرای این طرح را در جهت برخورداری خانه اولی ها و افراد فاقد مسکن و بازآفرینی سیما و مبلمان شهری بسیار مهم خواند و خواستار تحرک بیشتر در این راستا در ستاد ملی و استانی شد.

استاندار همچنین بر فعال تر شدن پروژه هایی که در شهرها و محله ها در حال اجرا هستند و رفع موانع آن ها، تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: مشوق های لازم برای اقبال افراد فاقد مسکن و خانه اولی ها به این طرح اعمال شود و شهرداری نیز در این خصوص کاملا همکاری نمایند.

حسین زادگان، فراگیر شدن طرح بازآفرینی شهری و استقبال از آن را نیازمند آگاهی از جزییات و محاسن آن دانست و از رسانه ها بوِیژه رسانه ملی خواست تا با جدیت به این موضوع ملی و اساسی و مهم ورود و مدیران دستگاه های مسئول نیز در جریان اطلاع رسانی گسترده و فراگیر همراهی کنند.

استاندار ادامه داد: برای ترویج فرهنگ بازآفرینی و شهر پایدار، رسانه ها می توانند با اطلاع رسانی مشوق ها و سیاست ها؛ زمینه توسعه عدالت اجتماعی در بافت فرسوده و و ارایه خدمات مورد نظر را فراهم آورند.   

 

ترویج فرهنگ دستگاه های اجرایی رسانه رسانه ملی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر