کد خبر: 834753 A

نماینده ولی فقیه در مازندران:

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه وحدت ضروری ترین متاع زندگی انسان است بر وحدت و همدلی بین نمایندگان استان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری ،حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی درخطبه های سیاسی و عبادی نماز جمعه امروز ساری با تاکید بر تقوا، اظهار داشت: انسان باید از خدا ترسیده از آخرت و عاقبت واهمه داشته باشد و در عین حال به خدا نیز امیدوار باشد.

وی با اشاره به اینکه رسول اکرم (ص) خطبه های خود را با "حمد به خداوند" آغاز می کرده است،افزود: رسول اکرم(ص) می فرماید حمد و ثنا مربوط به خداوند عزوجل است،هر سخنی که با "حمد " شروع نشود آن سخن ناقص و ابتر است.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: با ذکر حمد علاوه بر ستایش خداوند خودمان نیز در پرتو حمد ارتقاء پیدا می کنیم.

وی با بیان اینکه ایمان واقعی با تقوای الهی گره خورده است،افزود:ایمان اطاعت عمیق درونی است و تقوا نشان از آن دارد که انسان با عمق وجود به حلال خدا بسنده کرده و از حرام پرهیز کند.

حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی در بخش دیگر از سخنانش به 17 ربیع الاول که با عنایت امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است اشاره کرد و گفت: وحدت به معنای اتحاد و همبستگی پیروان مذاهب مختلف اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه وحدت ضروری ترین متاع انسان در زندگی است ،خاطرنشان کرد: دشمن در شرایط مختلف درصدد اختلاف بین جوامع مختلف بویژه جمهوری اسلامی ایران است، بزرگترین ابزار و سلاح دشمنان این دین مبین نیز از ابتدای آغاز رسالت پیامبر(ص) تاکنون، تفرقه‌افکنی بوده است در حالی که مسلمانان می‌توانند با تکیه بر مشترکات بسیاری که دارند در برابر این دسیسه ها، صف واحدی را تشکیل دهند.

خطیب نماز جمعه ساری نمایندگان استان را به وحدت و همدلی دعوت کرد و افزود: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی منافع کلان استان را در نظر بگیرند و منافع کلان را محور وحدت قرار دهند.

حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی تصریح کرد: ممکن از تضارب آرا در بین نمایندگان استان باشد اما نزاع و اختلاف نیست.

وی خاطرنشان کرد: در بلایای طبیعی نظیر سیل وحدت و همدلی مردم و مسئولان برای جلوگیری از این بلای طبیعی ملموس بوده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: امروز با وجود مقام معظم رهبری اگر نتوانیم متحد و منسجم باشیم ؛ هیچ بهانه ای در مقابل خداوند نداریم .

وی افزود:امروز دشمن دنبال ایجاد اختلاف است و تمام توان خود را برای براندازی به‌کار گرفته اما با عنایت خداوند متعال موفق نخواهد بود؛ لذا در چنین شرایطی حفظ وحدت حول محور ولی فقیه لازم است.

 

بلای طبیعی جمهوری اسلامی ایران دین مجلس شورای اسلامی ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر