کد خبر: 832266 A

از سوی هیئت داوران جشنواره؛

12 نمایش راه یافته به سی‌ویکمین جشنواره تئاتر مازندران که از 21 تا 23 آبان ماه به میزبانی شهرستان ساری برگزار می‌شود، بر روی صحنه می روند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری، رضا عمرانی نسب امروز شنبه در آئین رونمایی از تندیس سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران و نشست با خبرنگاران بابیان اینکه تعداد 22 متن از 11 شهر رامسر، تنکابن، نوشهر، نور، محمودآباد، بابلسر، آمل، قائم‌شهر، پل سفید، نکا و ساری در مرحله بازخوانی جشنواره انتخاب و به مرحله بازبینی راه یافتند، اظهار داشت: بازبینی این آثار از 29 مهرماه آغاز و دوم آبان ماه پایان یافت.

وی بابیان اینکه تعداد 12 گروه نمایشی از شهرهای تنکابن، نوشهر، آمل، بابلسر، نکا، قائم‌شهر و پل سفید جهت حضور در مرحله نهایی این جشنواره پذیرفته شدند، افزود: 11 نمایش منتخب در بخش رقابتی جشنواره و نمایش "جشن تولد 18 سالگی" به نویسندگی و کارگردانی سارا فرخی و بازیگری هنرمندان معلول  از شهر آمل نیز در بخش میهمان این جشنواره اجرا می‌شوند.

مسئول دبیرخانه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران با اشاره به اینکه این جشنواره 20-23 آبان ماه جاری در سالن‌های سلمان هراتی و بلک باکس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و سالن شهید هادی باغبانی حوزه هنری استان برگزار می‌شود، گفت:  نمایش‌های "سیل ساکن تفکرات اذهان بیخودی ناآرام" به نویسندگی نیما دهقانی و کارگردانی سبحان قربانی از شهر بابلسر، "جنگال" به نویسندگی  و کارگردانی علی قاجاری از شهر ساری، "جشن تولد 18 سالگی" به نویسندگی و کارگردانی سارا فرخی  از شهر آمل و «چند پاراگراف عشق» به نویسندگی و کارگردانی حامد کریمی از قائم‌شهر در نخستین روز از جشنواره اجرا می‌شوند.

عمرانی نسب افزود: نمایش‌های "بقا"به نویسندگی افشین نبی پور و کارگردانی مشترک افشین نبی پور و محمد شجاعی از شهر آمل، " آقای کانگ"  به نویسندگی و کارگردانی سهیل شیخ متولی از شهر آمل، "طالب" به نویسندگی و کارگردانی تورج زایدلی از شهر ساری و "پس از برخورد جسم سخت به سر" به نویسندگی سجاد داغستانی و کارگردانی مهدی ملکی از شهر پل‌سفید (سوادکوه) در روز سه‌شنبه 21 آبان ماه به روی صحنه می‌روند.

وی گفت: نمایش‌های "خواب در فنجان خالی" به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی احمد خدادی از شهر نکا، "انتخاب" به نویسندگی حسین ذوالفقاری و کارگردانی حمید ناطقی از گروه پاپیون ساری، "پانما"به نویسندگی مجید کاظم‌زاده مژدهی و کارگردانی مسلم خردمند از شهر نوشهر و "تنت تازیانه‌ای است که زلفش را در باد بی‌زمان رها کرده» به نویسندگی مجتبی دهدار و کارگردانی داریوش شافی از شهر تنکابن روز چهارشنبه 22 آبان ماه اجرا خواهند داشت.

عمرانی نسب بابیان اینکه امسال نمایش‌های جشنواره در دو ساعت مجزا به روی صحنه می‌روند، یادآور شد: اجراها در روزهای 20،21 و 22 آبان ماه از ساعت 10 صبح آغاز و تا ساعت 21 ادامه خواهد داشت.

وی بابیان اینکه بخش نویسندگی در 30 دوره گذشته جشنواره تئاتر مازندران چندان موردتوجه نبوده است، افزود: امسال در جشنواره سی و یکم نمایشنامه‌های هفت نویسنده بومی در بین سایر آثار رسیده وجود دارد. جشنواره استانی بهترین ظرفیت برای شناسایی و پرورش نویسندگان بومی است.

مسئول دبیرخانه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران

 بابیان اینکه گروه‌های نمایشی از 11 شهرستان درخواست بازبینی آثار رسیده به جشنواره داشتند، اذعان کرد: تلاش شده آثار جشنواره سی و یکم به‌دوراز حواشی داوری شوند.

عمرانی نسب برگزاری جشنواره‌های استانی تئاتر را آئینی برای ریشه‌دار شدن تئاتر استان دانست و افزود: بخش‌های جنبی جشنواره تئاتر هرسال بر اساس توانمندی‌ها و اختیارات استان در نظر گرفته می‌شوند.

 

استان مازندران تئاتر خواب عشق ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر