کد خبر: 831669 A

معاون بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی مازندران:

معاون بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی مازندران از وجود 170شغل زیان آور در کشور خبر داد .

به گزارش ایلنا، حسن فلاح در نهمین اردوی سیاحتی،فرهنگی،آموزشی و تشکیلاتی اعضای هیات رئیسه کانون بازنشستگان تامین اجتماعی سراسر استان مازندران افزود: سازمان تامین اجتماعی بعنوان بزرگترین شرکت بیمه ای کشور بیش از 50درصد مردم را تحت پوشش  بیمه ای دارد.

وی با اشاره به شرح وظایف سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت:بیشترین درآمد سازمان تامین اجتماعی از محل وصول حق بیمه است که از سهم کارگر، کارفرما و دولت بیمه پرداخت می شود. 

معاون بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی مازندران گفت:  عمده درآمد سازمان از بیمه شدگان و مردم تامین می شود. 

فلاح افزود: امروزه علاوه بر وصول منابع که رکن اساسی ارائه خدمات است؛ مدیریت بر مصارف از مهم ترین مسائل در سازمان تامین اجتماعی است.

وی اضافه کرد: مهمترین و استراتژیک ترین حوزه معاونت بیمه ای، بخش بازنشستگی و مستمری بگیران است که باید توجه ویژه به این بخش اعمال شود.

معاون بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی مازندران با بیان اینکه 72درصد مصارف سازمان در حوزه تعهدات بلند مدت است؛ یادآور شد: این تعهدات بلند مدت  اید از حق بیمه تامین شود که متاسفانه شیب مستمری بگیران در سالهای اخیر بیشتر است.

به گفته فلاح، تولید بازنشستگی دهه اخیر با چهل سال گذشته برابری می کند.

وی با اشاره به اینکه در کشور ما بالغ بر 170شغل سخت و زیان آور  وجود دارد؛ یادآور شد: بیش از 40 درصد بازنشستگان ما پیش از موعد بازنشسته می شوند که از این مقدار 89 درصد این بازنشستگان در مشاغل سخت و زیان آور فعال هستند.

فلاح  ادامه داد: مشاغل سخت و زیان آور با ورودی کم و بازنشستگی 20ساله است که باید بهسازی انجام شود.

معاون بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی مازندران گفت: آمار بیمه شدگان نسبت به مستمری بگیران کند است و منابع با مصارف سازگاری ندارد . 

وی بیان داشت: در مازندران سه هزار و 386میلیارد تومان درآمد  در سازمان تامین اجتماعی داریم و مصارف سه هزار و 860 میلیارد تومان است و مصارف با درآمد برابری نمی کند.

فلاح افزود: عمده مشکل در سازمان تامین اجتماعی، بازنشستگی پیش از موعد است که در قالب قانون اما به ناحق اجرایی می شود.

وی گفت: در برخی موارد بهسازی، بازسازی و نوسازی صنایع موجب شده است که بازنشستگی پیش از موعد بیشتر شود و مصارف بیشتر از درآمد باشد . 

این مسئول افزود: ما امانتدار بازنشستگان هستیم که سالها کار و پس انداز کردند و اکنون باید استفاده و بهره برداری کنند.

 

استان مازندران بازنشستگی تامین اجتماعی دولت سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر