کد خبر: 831480 A

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران:

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران گفت:یکی از مسائل جدی که باید در مازندران پیگیری شود، طرح های سدسازی است ؛ باید سدهای بیشتری در حوزه های مختلف در استان مازندران عملیاتی کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،محمد حاج رسولی ها بعدازظهر امرور پنجشنبه در مراسم افتتاح سه واحد نیروگاه برق آب در مسیر خط انتقال آب سد شهید رجایی ساری با بیان اینکه یکی از مسائل جدی که باید در مازندران پیگیری شود، طرح های سدسازی است اظهار داشت: باید سدهای بیشتری در حوزه های مختلف در استان مازندران عملیاتی کنیم.

وی براستفاده از ظرفیت های نیروگاه برق آبی تاکید کرد و افزود: سال قبل کلنگ سه نیروگاه توسط وزیر نیرو در ساری زده شد و با کمک بخش خصوصی این نیروگاه به مدار وارد شد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران با تاکید برایجاد زیرساخت های مورد نیاز به خرید تضمینی انرژی از نیروگاه های بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: قیمت خرید تضمینی سال قبل 150تومان به ازای هر کیلووات بود و این درحالی که میزان فروش انرژی به مردم 60تا 70 تومان است.

وی افزود: در حال حاضر انگیزه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری بالا است و نرخ موجود روی خطوط آب رسانی بالای 400 تومان است و در حال حاضر نیروگاه های برقابی بیشترین توجیه سرمایه گذاری را دارد.

حاج رسولی ها با اشاره به "مجوز تخصیص ها" گفت: در حال حاضر ماهانه یک مجوز "گذر هجمی آب" در کشو صادر می شود و آب منطقه ای مازندران از این منظر نیز پیشرو است.

بعدازظهر امروز اولین نیروگاه برق آبی با روش سرمایه گذاری B.O.O توسط بخش خصوصی با حضور مسئولان کشوری،استانی و نمایندگان مجلس در ساری بهره برداری شد.

 

استان مازندران ایران بخش خصوصی رجایی نیروگاه برق آبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر