کد خبر: 831477 A

بعد از ظهر امروز؛

بعدازظهر امروز اولین نیروگاه برق آبی با روش سرمایه گذاری B.O.O توسط بخش خصوصی با حضور مسئولان کشوری،استانی و نمایندگان مجلس در ساری بهره برداری شد.

 به‌ گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ، محمد ابراهیم یخکشی با بیان اینکه اولین نیروگاه برق آبی با روش سرمایه گذاری B.O.O توسط بخش خصوصی انجام شده است،اظهار داشت: این طرح ها می تواند به تولید و تامین برق در استان کمک کند.

وی به سه نیروگاه کوچک برق آبی در مسیر خط انتقال آب شرب ساری از سد شهید رجایی  و آب زیست محیطی با روش سرمایه گذاری B.O.O توسط بخش خصوصی اشاره کرد و افزود:بخش خصوصی می تواند در حوزه برق آبی سرمایه گذاری خوبی داشته باشد .

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت:نیروگاه های برق آبی در زمینه زیست محیطی، کاهش تولید کربن و بخش اشتغال زایی اهمیت زیادی دارند.

 وی با اشاره  به اهمیت اینگونه نیروگاه ها  و سازگاری آن با محیط زیست، از آن به عنوان مصداق بارز یک نمونه از فعالیت  اقتصاد مقاومتی یاد کرد  و افزود : با اجرای سه  نیروگاه  برقابی در مسیر خط  انتقال آب شرب استفاده مضاعفی از تأسیسات اجرا شده آبرسانی صورت گرفت.

یخکشی ظرفیت نیروگاه های احداث شده را 2.7 مگاوات و هزینه تمام شده آن را بالغ بر 21 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این نیروگاه ها از نوع تجدید پذیر بوده و توربین های آن نیز پلتون و فرانسیس می باشد. 

وی ادامه داد:نیروگاه های احداث شده  در سه موقعیت مکانی سد شهید رجایی ، ایستگاه فشارشکن تاکام و محل تصفیه خانه آب شرب ساری است. 

یخکشی بیان کرد: با احداث این نیروگاه ضمن حفظ محیط زیست، زمینه اشتغال به ظرفیت 20 نفر بصورت مستقیم ایجاد و سالانه مصرف 4.7 میلیون متر مکعب گاز فسیلی کاهش خواهد یافت.

  ظرفیت نیروگاه برق آبی در استان بالغ بر 1700 مگاوات می باشد که تاکنون مطالعات شناخت 700 مگاوات از پتانسیل برق آبی انجام گرفته و بیش از 70 مورد به ظرفیت 700 مگاوات فراخوان گذاشته شد که امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی و حمایت دستگاه ذیربط شاهد توسعه و اجرای اینگونه نیروگاه ها در استان و کشور باشیم.

 

بخش خصوصی سرمایه گذاری نمایندگان مجلس ساری نیروگاه برق آبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر