کد خبر: 831396 A

رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت:نمازجمعه نماد وحدت است و باید هر چه باشکوهتر برگزار شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حجت الاسلام محمدی گلپایگانی صبح امروز پنجشنبه در آیین معارفه امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان مازندران با تقدیر از خدمات آیت الله طبرسی نماینده سابق ولی فقیه در استان، ساده زیستی و تقوا را از ویژگی های برجسته ایشان نام برد و اظهار داشت: البته حجت الاسلام محمدی لائینی امام جمعه جدید ساری شخصیتی فاضل، متدین، باتقوا و پرهیزکار است.

وی با اشاره به تحصیل 6 هزار طلبه مازندرانی در قم  و اینکه این امر نشانگر تدین و علاقمندی مردم منطقه است، افزود: برای انتخاب ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در استان ها، تحقیقات و بررسی های زیادی صورت می گیرد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: در دوره رضاخان تلاش زیادی شد تا استان های مازندران،گلستان و گیلان این منطقه را فاسد کنند و فساد و فحشا را در منطقه ترویج دهند و رضاخان املاک و اموال مردم را به زور تصاحب می کرد و همه تلاشش این بود که مردم را از معارف دین جدا کنند ولی نتوانستند به هدف خود برسند.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه خداوند اجازه سرگردانی به بندگان خود را نمی دهند، افزود: پس از انقلاب اسلامی، مردم مازندران تا پای جان برای حفظ ارزش ها ایستادگی کردند و ملت ایران نشان دادند که پایبند و معتقد به ارزش ها هستند.

وی همچنین سفر میلیونی مردم ایران به کربلا و راهپیمایی اربعین حسینی را نشانه ارادت و علاقمندی مردم به ارزش ها و ولایت عنوان کرد.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه همیشه و در هر زمانی باید یک انسان کامل واسطه بین خداوند و مردم باشد  تا فیض از منبع فیاض توسط این انسان به مردم برسد تصریح کرد: هیچگاه زمین خالی از حجت خداوند نبوده است از این رو نمایندگی ولی فقیه از نظر سند و محتوا دارای ارزش بسیار است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد:نمازجمعه نماد وحدت است و باید هر چه باشکوهتر برگزار شود.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی  تصریح کرد: مقام معظم رهبری در عبادت ، بی نیازی از دنیا، زهد و پارسایی بی نظیر است .

 

انقلاب اسلامی دفتر مقام معظم رهبری رئیس دفتر مقام معظم رهبری معارفه استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر