کد خبر: 831372 A

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور مطرح کرد:

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: هدایت عمومی استان در مسیر آرمان های اسلام و انقلاب رسالت اصلی و ویژه نماینده ولی فقیه در استان ها است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،حجت الاسلام محمدجواد علی اکبری صبح امروز پنجشنبه در مراسم معارفه امام جمعه ساری با بیان اینکه نماز جمعه از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی است،اظهار داشت: اکنون در 900 نقطه از کشور نمازجمعه برگزار می شود و نمازجمعه ، مرکز اجتماع مومنین، اتحاد و بیعت با امام مسلمین است.

وی با بیان اینکه در استان مازندران نیز شبکه متحد و فراگیر نمازجمعه وجود دارد،افزود: در مرکز استان مازندران، سال های متمادی آیت الله طبرسی به عنوان امام جمعه خدمات دهی کرده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، به خدمات 40 ساله حضرت آیت الله طبرسی اشاره کرد و گفت: ایشان برای استان منشاء خدمات و برکات فراوانی بوده است.

وی با اشاره به جایگاه والای نمایندگی ولی فقیه در استان ها ، آن را از برکات و ثمرات انقلاب اسلامی دانست و افزود: هدایت عمومی استان در مسیر آرمان های اسلام و انقلاب رسالت اصلی و ویژه نماینده ولی فقیه در استان ها است.

حجت الاسلام علی اکبری خاطرنشان کرد: حمایت و پشتیبانی از همه عناصر خدمتگزار در استان، نظارت عمومی بر عملکرد و برنامه های فراگیر در استان از دیگر رسالت های نماینده ولی فقیه در استان است.

وی با بیان اینکه مازندران نماد ولایت، جهاد، علم و عرفان است ،ادامه داد: مازندران مهد تدین و صفا است و جایگاه ویژه ای دارد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ترجیح می دهند نمایندگی ولی فقیه در استان ها از بین ائمه جمعه استان انتخاب شوند از اینرو امام جمعه سابق نکا به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در استان مازندران انتخاب شده است.

در این مراسم با حکم مقام معظم رهبری حجت الاسلام محمد باقر محمدی لائینی به عنوان نماز جمعه ساری معرفی شد.

 

اسلام و انقلاب امام جمعه نماینده ولی فقیه ائمه جمعه استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر