کد خبر: 829976 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران ازبرگزاری همزمان نمایشگاه بین‌المللی کتاب و مطبوعات استان از 26 آبان تا اول آذر در آرین‌سینای ساری خبر داد و گفت:تا کنون 500 ناشر با 100 هزار عنوان در نمایشگاه کتاب قطعی شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،عباس زارع امروز در نشست خبری با عنوان «آبان‌ماه فرهنگی» با بیان اینکه برخی از شهرهای مازندران، سینما ندارند، به طرح «پردیس سینمایی امید» اشاره کرد و اظهار داشت: 20 سهمیه از آن در کشور وجود داشت و بیستمین آن به شهرستان نور اختصاص یافت این پردیس‌ها سه سالن دارند و باید در بازه زمانی 6 ماهه به بهره‌برداری برسند.

وی افزود: با تفاهم‌نامه‌ی صورت گرفته، بیستمین پردیس سینمایی امید کشور تا پایان اردیبهشت سال 99 در نور افتتاح می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران از برگزاری سلسله بزرگداشت‌های مفاخر مازندران خبر داد و گفت: بزرگداشت آیت‌الله کوهستانی و علامه طبرسی در سال جاری برگزار می‌شود.

وی همچنین ازبرگزاری همزمان نمایشگاه بین‌المللی کتاب و مطبوعات استان از 26 آبان تا اول آذر در آرین‌سینای ساری خبر داد و افزود:تا کنون 500 ناشر با 100 هزار عنوان در نمایشگاه کتاب قطعی شده است.

زارع از تخفیف 40 درصدی در نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت که 20 درصد این تخفیف مربوط به ناشر و 20 درصد مربوط به اداره کل ارشاد استان است و در مجموع شامل 600 میلیون تومان بن یارانه‌ای می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران به میزبانی مازندران در برگزاری نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک خبر داد که به هنرهای در حال فراموشی استان‌ها می‌پردازد و گفت که این دوره به جنگل های هیرکانی و بوم شناسی آن می‌پردازد.

هفته مازندران از 13 تا 20 آبان برگزار می‌شود

زارع  به 14 آبان ماه سالروز تشکیل نخستین حکومت شیعی علوی در تبرستان و نام‌گذاری این مناسبت به‌روز ملی مازندران اشاره کرد و گفت: سال‌های گذشته به مناسبت این روز، در صالحان کجور مراسم بزرگداشت برگزار می‌شده که امسال تلاش شده برای پاسداشت این رویداد مهم و تاریخی هفته مازندران را از 13-20آبان ماه داشته باشیم.

وی افزود : بازه زمانی از آیین بومی تیرماه سیزده شو تا تولد نیما یوشیج برای برگزاری هفته مازندران اختصاص یافته است.

زارع اضافه کرد: به مناسبت آغاز سال تبری در هر شهرستان یک برنامه فاخر نظیر بزرگداشت استاد خوشرو برگزار خواهد شد.

وی به دو پروژه نیمه تمام مانده‌ تالار مرکزی ساری و تالار مرکزی رامسر اشاره کرد و گفت: تالار مرکزی رامسر با پیشرفت 40 درصدی بیش از 15 سال است که دست‌نخورده مانده است و در نهایت تصمیم گرفته شد که مجتمع فرهنگی این شهر در باغ 30 هکتاری آن بنا شود و در حال انتخاب پیمانکار هستیم.

زارع ادامه داد: در مورد تالار مرکزی ساری نیز که ساخت آن از سال 85 آغاز شده است، امیدواریم با اختصاص 5 میلیارد تومان از بودجه ارشاد و 20 میلیارد تومانی که در پی رایزنی استاندار مازندران و رئیس سازمان برنامه و بودجه قرار است پرداخت شود، در سال 99 افتتاح شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به بودجه یک میلیارد و 200 میلیون تومانی ارشاد در فصل پنجم اشاره کرد که 200 میلیون تومان آن برای هدیه روز خبرنگاران استان هزینه می‌شود: در صدد راه‌اندازی انجمن خیران فرهنگ و هنر هستیم تا از حضور خیران برای کمک به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه کمک بگیریم.

زارع از برگزاری نمایشگاه بازی‌های یارانه‌ای در آذرماه برای نخستین بار و همچنین برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک در نوشهر پس از آن خبر داد.

 

فرهنگ و ارشاد مطبوعات نمایشگاه بین المللی کتاب نمایشگاه کتاب ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر