کد خبر: 826315 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران:

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران بابیان اینکه اراده ای برای تکمیل و رفع مسائل پسماند وجود ندارد ،گفت: متولیان این بخش باید پاسخگوی افکار عمومی باشند ،هرکسی آمد و برای خود رزومه ساخت و رفت اما مشکل پسماند همچنان باقی است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری، حسینعلی ابراهیمی کارنامی صبح امروز چهارشنبه در چهارمین جلسه کارگروه راهبردی مدیریت پسماند استان که در استانداری مازندران برگزار شد با بیان اینکخ طرح جامع پسماند در استان تهیه شده است،اظهار داشت: متخصصان باید برای تهیه طرح تفصیلی پسماند ورود پیدا کنند تا پس از تهیه این طرح اجرایی شود.

وی افزود:  اگر این طرح تهیه شود ولی اجرا نشود فایده ای ندارد ،ازاینرو  باید طرح تفصیلی پسماند به صورت نقطه ای آماده شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت:طی سال های گذشته  30 میلیارد تومان برای مدیریت پسماند در استان نیاز بود  هم اکنون این میزان به 65 میلیارد تومان رسیده است و این نشان می دهد که کار را به موقع انجام دهیم.

وی بر ضرورت نظارت و پیگیری در بخش اجرای پروژه های پسماند تاکید کرد و افزود: نباید بار مالی بیشتر به کشور تحمیل شود.

ابراهیمی بابیان اینکه اراده ای برای تکمیل و رفع مسائل پسماند وجود ندارد ،گفت: متولیان این بخش باید پاسخگوی افکار عمومی باشند ،هرکسی آمد و برای خود رزومه ساخت و رفت اما مشکل پسماند همچنان باقی است.

وی همچنین از عدم حضور برخی مسئولان در کارگروه پسماند انتقاد کرد و گفت: به سلامت شهروندان احترام بگذاریم؛ نباید پشت محیط زیست خود را مخفی کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه قبول کنیم که در زمینه پسماند خوب کار نکردیم تصریح کرد: اراده در صدر شهرداری ها برای حل مشکل پسماند وجود ندارد.

وی ادامه داد: متاسفانه مشکل زباله یکی از شهرهای استان حل نشده است این در حالیست که مشکل پسماند بسیاری از استان های دیگر حل شد اما ما همچنان با این مشکل مواجه ایم.

ابراهیمی در ادامه افزود:البته با گزارشاتی که امروز از سوی استانداری مازندران ارائه شد ما امیدوار شدیم.

 

 

حفاظت محیط زیست زباله شهرداری افکار عمومی طرح تفصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر