کد خبر: 821897 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: نبود بازار فروش محصولات دغدغه مهم تولیدکنندگان این استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،کامران اصغری بعد از ظهر امروز در نشست تخصصی بانوان فعال و فرهیخته مازندران که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده استانداری مازندران برگزار شد، اظهار داشت: 623 تعاونی زنان با 5 هزار و 906 عضو در استان داریم که 5 هزار و 646 فرصت اشتغال را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه 8.4 درصد از تعاونی های زنان فعال هستند،افزود: از سال 92 تاکنون هزار تعاونی تشکیل دادیم و به این دلیل که دولت بر کیفیت بخشی تعاونی ها تاکید دارد لذا این تعداد اضافه نشده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نبود بازار فروش محصولات را از دغدغه های مهم تولیدکنندگان در استان دانست و گفت: در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات تولیدات خوبی داریم اما حلقه اتصال بین تولیدکننده و بازار وجود ندارد.

اصغری با اشاره به اینکه در سال 89 مصوبه مجلس بود که هر شهری باید یک بازارچه عرضه محصولات محلی و تعاونی داشته باشد، افزود: غیر از بابلسر هیچ کدام از شهرها اقدام به برپایی بازارچه برای فروش محصولات نداشته است.

وی یادآور شد: بانک توسعه تعاون که باید براساس وظیفه ذاتی خود اعتبارات را به تعاونی ها اختصاص دهد اما توان خوبی در پرداخت تسهیلات به تعاونی ها را ندارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در بخش دیگری از سخنانش ،گفت: آموزش در توانمندسازی زنان کمرنگ است و باید دیده شود تا فرهنگ تعاون ترویج پیدا کند.

 

اشتغال دولت زنان کار و رفاه اجتماعی بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر