کد خبر: 821894 A

مدیرکل امور بانوان و خانواده مازندران:

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، زنان را نقش آفرین توسعه اقتصادی کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،سمیه قاسمی طوسی بعدازظهر امروز در نشست تخصصی بانوان فعال و فرهیخته مازندران اظهار داشت: سند توسعه ارتقای زنان و نخستین جشنواره فرهنگی و هنری روجا با حضور ابتکار معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در استان رونمایی شد.

وی به همکاری نهادهای دولتی و تشکل های مردم نهاد در حوزه بانوان اشاره کرد و افزود: همچنین معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در این سفر از عملکرد بانوان فعال در حوزه علم و فناوری نیز دیدن کردند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران،گفت: 19 زن عضو شورای شهر، 232 نفر عضو شورای روستا،125 نفر دهیار،4 بخشدار در استان مازندران فعالیت می کنند.

وی همچنین با اعلام اینکه 58 نفر از زنان استان عضو کانون بازرگانی هستند،افزود: حدود 3 هزار قالیباف نیز در استان ساماندهی و برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی حاضر شدند.

قاسمی طوسی با بیان اینکه زنان نقش آفرین توسعه اقتصادی در کشور هستند، اظهار کرد: صندوق خرد زنان روستایی از طریق کانون زنان استان راه اندازی شده است و باتوجه به اینکه موضوع فروش محصولات از چالشهاست؛ در راستای فروش محصولات برنامه هایی را در دست اقدام دارد.

قاسمی طوسی گفت: سال گذشته 5 صدم درصد از اعتبارات هزینه ای استان به امور بانوان اختصاص یافت و در تحقق چند  طرح کشاورزی، محیط زیست و مشاغل خانگی موفق، صرف شد.

وی همچنین با قدردانی از همراهی رسانه ها بیان کرد: از رسانه ها خواستیم که امور بانوان را در موضوعات محوله تنها نگذارند و در این بخش مطالبه گری داشته باشند.

به گزارش ایلنا، این نشست با حضور بانوان توانمند در بخشهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، بخشداران، معاونان مدیرکل، صنعتگران و فعالان محیط زیست برگزار شد.

 

 

استان مازندران خانواده زنان معاون نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر