کد خبر: 819679 A

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران گفت:با اقدامات صورت گرفته و با همکاری انجمن صنفی کارخانجات آرد وشرکت حمل و نقل، ذخیره استراتژیک گندم در استان به بیش از 3 ماه رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری ایلنا اظهار داشت : از آنجائیکه با توجه به شرایط خاص گندم درکشور در سال جاری واردات گندم از استان گلستان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است با برنامه ریزی های صورت گرفته جهت تامین گندم مورد نیاز استان از سایر استانها با روند مناسبی در حال انجام می باشد تا دغدغه ای نسبت به تامین نان مورد نیاز مردم وجود نداشته باشد .

سید محمد جعفری در ادامه با اشاره به فعالیت 19 کارخانه آرد سازی در استان مازندران عنوان کرد : در سال 1395 حدود 25 هزار تن گندم در استان آسیاب گردید در حالی که امروز در راستای افزایش تولید و بهره گیری بیشتر از ظرفیت آسیابانی نزدیک به 37 هزار تن گندم در استان آسیاب شده است .

 جعفری افزود : بخشی از این آرد برای تامین نان به استانهای دیگر صادر می شود.

وی همچنین تصریح کرد : در خصوص آرد سایر مصارف ( صنف و صنعت ) 100 درصد آرد یارانه ای در استان مازندران تولید می شود .

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران به اشتغال در این حوزه اشاره کرد و گفت : بیش از 1200نفر به صورت مستقیم در کارخانجات آردسازی استان و هزاران نفر نیز به صورت غیر مستقیم در حوزه صنعت مرتبط به آرد مشغول به فعالیت می باشند .

جعفری افزود : در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید و همچنین برنامه ها و سیاستهای کارگشایانه استاندار مازندران در حمایت از تولید و پویایی آن تلاش شده است با تامین و حفظ موجودی گندم در استان کارخانجات آرد بتوانند تولید خود را با حفظ کیفیت پایدار داشته باشند .

مدیر کل  غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اشاره به جوسازی های برخی از سودجویان تحت عنوان مدعیان کیفیت آرد و نان استان که در چند مدت گذشته سعی در ایجاد هیاهوی کاذب بودند اظهار داشت : این افراد سود جویانی هستتند که ما اجازه ورود این افراد را به این عرصه نخواهیم داد افرادی که درگذشته هم به دنبال واردات آرد از استانهای دیگربا اخذ سود هنگفت بودند .

وی تصریح کرد : بدون تردید کارخانجات آرد سازی استان تمام تلاش خود را جهت تولید آرد مناسب و با کیفیت بکار خواهند بست .

 

استان مازندران اشتغال حمل و نقل واردات گندم گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر