کد خبر: 817986 A

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور:

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور گفت:باید برای جلوگیری از آسیب تدابیری اندیشیده شود و در صورت آسیب باید اقدامات درمانی برای ورزشکارانجام و از عوارض آن جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،  غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور در اولین کنگره سراسری رویکرد پزشکی ورزشی اظهار کرد: رویکرد فدراسیون پزشکی ورزشی نقش پیشگیرانه، درمان و بازتوانی است و مهمترین هدف ما نگاه پیشگیرانه به آسیب می باشد.

وی افزود: باید برای جلوگیری از آسیب تدابیری اندیشیده شود و در صورت آسیب باید اقدامات درمانی برای ورزشکارانجام و از عوارض آن جلوگیری شود.

 نوروزی با بیان اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی حامی ورزشکار است، ادامه داد: ورزشکاران می توانند با پرداخت مبلغ ۱۵ هزارتومان به صورت سالیانه از مزایا و خدمات بیمه ای فدراسیون استفاده کنند.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور بیان کرد: در کشور ما حوزه پزشکی ورزشی تخصصی شده است و متخصصین این رشته نقش موثری در موفقیت های ورزشکاران در سطح کشور دارند.

وی به نقش پیشگیری اشاره کرد و گفت:پیشگیری اولیه( جلوگیری از رخ داد آسیب)، ثانویه(درمان به هنگام)و ثالثیه( جلوگیری از بروز عوارض آسیب و توانبخشی) سه سطح پیشگیری است که باید به آن توجه شود.

 نوروزی رشته فوتبال و کشتی را رشته های پرآشوب دانست و افزود: ۶۲ درصد آسیب های ورزشی در ناحیه زانو، مچ پا، مچ دست، شانه، دندان ها و ستون فقرات کمری هستند.

 

درمان فوتبال کشتی آسیب فدراسیون پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر