کد خبر: 817681 A

فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد:

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به افزایش جرائم در فضای مجازی شمار کشفیات در این بخش را یکهزار و 706 مورد عنوان کرد و گفت: از این تعداد 75 درصد مربوط به برداشت های غیر مجاز بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، سیدمحمود میرفیضی صبح امروز در نشست با خبرنگاران که در آستانه ورود به هفته ناجا برگزار شد ، با اشاره به اینکه نیروی انتظامی 612 شهید و یکهزار و 286 جانباز تقدیم انقلاب کرده است،اظهار داشت:نیروی انتظامی در مجموع 12 هزار شهید در حوزه برقراری امنیت از اول انقلاب تاکنون داشته است.

پلیس هوشمند امین مردم

وی " پلیس هوشمند،امین مردم " را شعار هفته نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: در حوزه هوشمند سازی پلیس با بکارگیری از فناوری های نوین اقدامات خوبی انجام داده است.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: پلیس با بکارگیری از فناوری های نوین مبتنی بر پژوهش محوری و آینده نگری و با پیشرفت های علمی در ابعاد مختلف در افزایش رضایتمندی و ارتقای امنیت مردم نقش مهمی داشته است.

وی با بیان اینکه پلیس آینده پلیس افکار ساز است،افزود: استفاده از نخبگان و رسانه ها در تحقق این هدف موثر است اینکه پلیس با بهترین تصمیم در کوتاه ترین زمان پاسخگوی مردم باشند.

میرفیضی ،جلب اعتماد مردم، افزایش میزان احساس امنیت ،ارتقای سرمایه اجتماعی، ایجاد زمینه مشارکت مردم و معرفی دستاوردهای ناجا را از رویکردهای ناجا در این هفته برشمرد.

وی با تشریح عناوین برنامه های هفته ناجا گفت: پنج شنبه یازدهم مهر ماه با عنوان "پلیس، ولایتمداری،ایثار و شهادت طلبی" نامگذاری شده است. که در این روز عطرافشانی مزار شهدا و تجلیل از خانواده های معظم شهداصورت می گیرد.

میرفیضی، افزود: روز جمعه دوازدهم مهر با عنوان " پلیس،جامعه ایمانی،ارزش مداری،رافت و مهربانی" نامگذاری شده است.حضور کارکنان و سخنرانی فرماندهان در نماز جمعخ سراسر استان از جمله برنامه های این روز است.

وی افزود: شنبه سیزدهم مهر تحت عنوان " پلیس، رفتار حکیمانه،خدمت گذاری و امانت داری" و یکشنبه چهاردهم مهر نیز با عنوان " پلیس،قانون گرایی،مسئولیت پذیری و انضباط اجتماعی "نامگذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: دوشنبه پانزدهم مهر با عنوان " پلیس ،دانش بنیانی،حرفه گرایی و روزآمدی" نامگذاری شده است.که نشست مشترک مدیران عامل موسسات حفاظتی و مراقبتی،جلسه ارتباط مستقیم مسئولین انتطامی با مردم و رزمایش شهری موتور سیکلت سواران قانونمند از عناوین برنامه های این روز است.

فرمانده انتظامی ناجا " پلیس،آموزش همگانی،پیشگیری اجتماعی و آرامش عمومی " را عنوان سه شنبه شانزدهم مهر برشمرد و گفت: چهارشنبه هفدهم مهر با عنوان " پلیس،مرزبانی،امنیت پایدار و اقتدار مرزی نامگذاری شده است.

کشف بیش از 2 تن مواد مخدر

 وی با اشاره به کشف جرائم در 6 ماهه سالجاری گفت: بیش از 2 تن و 200 کیلوگرم مواد مخدر در این بازه زمانی کشف شد که این میزان کشفیات نسبت به مشابه سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است.

میرفیضی با اعلام اینکه 720 تن انواع چوب با ارزش ریالی یک میلیارد و 400 میلیون تومان از قاچاقچیان چوب کشف شده است ،افزود: این میزان کشفیات نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است.

رفع تصرف 135 هزار متر مربع اراضی

وی از رفع تصرف 135 هزار متر مربع اراضی استان خبر داد و گفت: ارزش ریالی آن بیش از 31 میلیارد تومان بوده است.

میرفیضی با اعلام اینکه یکهزار و 25 نفر در ارتباط با قاچاق کالا دستگیر شده اند ارزش کالای جمع آوری شده را 35 میلیارد تومان برشمرد و تصریح کرد: این میزان نسبت به مشابه سال گذشته 72 درصد افزایش داشته است.

کشف اختلاس 4.5 میلیاردی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از کشف 6 فقره اختلاس در استان خبر داد و گفت: از این تعداد 3 فقره اصلی بوده که بیش از 4.5 میلیارد تومان تصرف در بیت المال بوده است.

وی شمار مصدومین 6 ماهه سالجاری را 5 هزار و 696 نفر اعلام کرد وادامه داد: 377 نفر نیز فوتی از تصادفات بوده اند که نسبت به مشابه سال گذشته 1 درصد کاهش داشته ایم.

میرفیضی با اشاره به افزایش جرائم در فضای مجازی شمار کشفیات در این بخش را یکهزار و 706 مورد عنوان کرد و گفت: از این تعداد 75 درصد مربوط به برداشت های غیر مجاز بوده است.

وی کلاهبرداری رایانه ای و نشر اکاذیب را 8 درصد اعلام کرد که 82 درصد جرائم کشف شده است ،افزود:259 نفر نیز در این رابطه دستگیر شدند.

میرفیضی گفت: در همین بازه زمانی یک میلیون و 208 نفر با پلیس 118 تماس گرفتند که 417 هزار مورد منجر به شد.

وی ادامه داد: بیش از 14 هزار نفر به مراکز مشاوره ناجا مراجعه کردند که از این تعداد مراجعه بیش از 82 درصد منجر به صلح شده است.

 

ایثار و شهادت رایانه فضای مجازی قانون نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر