کد خبر: 817026 A

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران اعلام کرد:

مدیر کل پزشکی قانونی گفت: از شروع تا پایان طرح دریا تعداد چهل و هفت نفر(47) نفر در سواحل دریای مازندران غرق شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نداشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا ،علی عباسی با اشاره به اینکه تعداد 44 نفر از غرق شدگان مرد و ما بقی زن هستند ، افزود : 85 درصد از غرق شدگان غیر بومی هستند .

مدیر کل پزشکی قانونی ادامه داد:بر اساس این گزارش در این مدت شهرستان های محمود آباد با 10 ، بابلسر و نوشهر هر کدام با 9 ، رامسر و عباس آباد هر کدام با 7 مورد به ترتیب بیشترین موارد مرگ ناشی از غرق شدگی و شهرهای ساری ، تنکابن ،جویبار گزارشی از غرق شدگی به ثبت نرسید.

وی گفت: بر اساس گزارش ارجاعی از مراکز پزشکی قانونی از کل موارد غرق‌شدگی در چهار ماهه (خرداد ، تیر ، مرداد ، شهریور) امسال، 31 نفر در محدوده خارج طرح و 10 نفر بخش خصوصی ، 4 نفر منطقه غیر قابل پوشش و 2 نفر هم داخل طرح جان باخته‌اند.

عباسی افزود: بیشترین ماهی که در آن غرق شدگی اتفاق افتاد به ترتیب مربوط به مرداد ماه با 18 ، شهریور با 14 ، تیر با 12 و خرداد با 3 مورد به ثبت رسید.

وی اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد بیشتر غرق شدگان در سنین 21 تا 30 سال با 17نفر و کمترین غرقی بالای 61 با 3 غرقی هستند.

این مقام اجرایی استان در پایان ضمن تاکید بر اینکه بیشتر این افراد با وجود توصیه ها و هشدارهای مکرر، محدوده های ایمن سازی نشده و خارج از طرح را برای شنا انتخاب کرده بودند در خصوص افرایش نیافتن آمار غرق شدگان گفت :بدون شک اطلاع رسانی و پیگیری های به موقع اصحاب رسانه اعم از صداو سیما ، خبرگزاری ها و رسانه مجازی و حساسیت و حضور فعال و ارایه راهکارهای مناسب مسئولین استانی ،استانداری ، فرمانداری ، شهرداری و.... در افزایش نیافتن این آمار مثمر ثمر بود.

 

اصحاب رسانه بخش خصوصی رسانه بابلسر صداو سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر