کد خبر: 815157 A

استاندار مازندران در دیدار با آندری بوچاروف:

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به توانمندی های تولید محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی و گردشگری دو استان گفت: شرایط برای افزایش مناسبات میان دو استان فراهم است. ‎ ‎

به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان که در رأس یک هیات اقتصادی برای افتتاح سرای تجاری مازندران در ولگاگراد روسیه به سر می‌برد، در دیدار با "آندری بوچاروف" استاندار ولگاگراد، ضمن تشکر از دعوت ایشان و تبریک انتخاب مجددشان به عنوان استاندار، به اراده روسای جمهور دو کشور در توسعه روابط ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: روابط میان دو کشور راهبردی و استراتژیک است، در همین راستا به دنبال تصمیمات روسای جمهور دو کشور، استانداران دو استان نیز باید در مسیر تعیین شده حرکت کنند و روابط خود را در بهترین سطح قرار دهند تا شرایط توسعه مناسبات فراهم شود.

وی با اشاره به تفاهم نامه مشترک سال گذشته که بین دو استان امضا شده است، تصریح کرد: زمان حاضر فرصت مناسبی برای اجرای مفاد تفاهم نامه بین دو استان است و هدف اصلی از این سفر نیز اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه است.

نماینده عالی دولت در مازندران، داشتن برنامه عملیاتی و اجرایی برای توسعه مناسبات دو استان را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: اتاق های بازرگانی به عنوان محور بخش خصوصی دو طرف می بایست از روابط خوب بین دو استان نهایت بهره را ببرند و زمینه گسترش تجارت دو استان را بیش از پیش فراهم کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه بخشی از تولیدات استان مازندران مورد نیاز استان ولگاگراد است و در مقابل محصولات تولیدی ولگاگراد ازجمله غلات، آفتابگردان، روغن خام و گوشت قرمز مورد نیاز جمهوری اسلامی ایران است؛ تبادل و تهاتر کالا در شرایط کنونی را راهکار مناسبی برای تسهیل تجارت دو استان عنوان کرد.

استاندار مازندران با اشاره به قرار گرفتن این استان و ولگاگراد در کریدور شمال - جنوب و امکان دسترسی ولگاگراد از طریق بنادر شمالی ایران به آبهای گرم خلیج فارس، افزود: از طرفی نیز دسترسی ایران از طریق رودخانه ولگا به آبهای دریای سیاه و کشورهای اروپایی ظرفیت مناسبی را از همین طریق فراهم می آورد که نیازمند برنامه ریزی مناسب است.

حسین زادگان با اشاره به ضرروت عضویت دانشگاه ولگاگراد در اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه خزر، از استاندار ولگاگراد خواست که زمینه این عضویت را فراهم کند.

وی تولید فراوان غلات در استان ولگاگراد و از طرفی آمادگی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد برای در اختیار قراردادن فضا بمنظور ساخت سیلو و مخازن روغن برای صادرات مجدد و ترانزیت غلات به خلیج فارس و کشورهای حاشیه خلیج فارس را مورد تاکید قرار داد.

حسین زادگان همچنین به ظرفیت بالای گردشگری دو استان مازندران و ولگاگراد اشاره و راه اندازی تورهای گردشگری با کمک دو استاندار را ضروری اعلام کرد تا مردم دو کشور بتوانند با ظرفیت های گردشگری آشنا شوند و از آنها به درستی استفاده کنند. 

وی ادامه داد: برای عملیاتی شدن این موضوع تدارک کارگروه های ویژه گردشگری با عضویت اقشار خاص نظیر رسانه ها و مدیران رسانه ها برای معرفی بیشتر ظرفیت ها پیشنهاد می شود.

استاندار مازندران در پایان با اشاره به زمینه های مشترک فرهنگی و اجتماعی دو استان و ظرفیت های تاریخی که وجود دارد؛ استفاده از این زمینه ها را برای توسعه مناسبات حائز اهمیت دانست و از همراهی و استقبال معاون اول استاندار و روسای اتاق و مدیران استانداری ولگاگراد قدردانی کرد.

 

استان مازندران دولت گردشگری محصولات کشاورزی صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر