کد خبر: 814363 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر خبر داد:

حمیدرضا رحمانی از کشت پراکنده خرمالو در 5.5 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان بابلسر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر با بیان اینکه درخت خرمالو نیاز به کود دامی پوسیده فراوان دارد، گفت: پس از تشکیل میوه چون درخت توان نگهداری و تغذیه تمامی میوه‌ها را ندارد، چنانچه خوب تغذیه و تقویت شده باشد، میزان ریزش میوه کمتر می شود.

وی با اظهار اینکه مگس سفید، مگس میوه مدیترانه ای و تریپس‌ها از مهمترین آفات درخت خرمالو به شمار می‌روند، افزود: با برداشت به موقع میوه خرمالو می توان میزان خسارت آفات را کاهش داد.

رحمانی با بیان اینکه از طریق گرده‌افشانی عملکرد برداشت میوه خرمالو افزایش و ریزش آن کاهش می یابد، اضافه کرد: با نصب کندو زنبور عسل در درون باغات خرمالو به ازاء هر هکتار 2 تا 3 کندو، می‌توان بیشترین عملکرد تولید محصول را به دست آورد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر ادامه داد: این میوه علاوه بر اینکه حاوی مقدار زیادی پکتین است که در کاهش چربی خون موثر است، سرشار از ویتامین A، بتاکاروتن و همچنین مقدار قابل توجهی ویتامین C  است.

وی در پایان با بیان اینکه برداشت خرمالو در بابلسر از اواسط مهرماه شروع می شود، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال 176 تن از این محصول در این شهرستان برداشت شود.

 

تغذیه جهاد کشاورزی زمین کشاورزی بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر