کد خبر: 813860 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران :

کامران اصغری گفت:استان مازندران از ظرفیت بسیار خوبی در زمینه فناوری اطلاعات برخوردار است که می توان از این ظرفیت در حوزه های دیگر نیز به بهترین نحو استفاده نمود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در حاشیه انعقاد تفاهم نامه سه جانبه همکاری در راستای توسعه فناوری اطلاعات در حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ذیل برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) فی مابین این اداره کل، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری اظهار کرد: در راستای ایجاد نهادی با عنوان " مرکز توسعه کسب و کارهای محتوای استان در حوزه‌  کشاورزی و منابع طبیعی" به منظور افزایش استفاده از زیرساختهای فناوری اطلاعات در حوزه ها‌ی اولویت دار استان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی در جهت تولیدات محتوایی برای بهره گیری از توان فنی و تخصصی نیروهای جوان فارغ‌التحصیل دانشگاه این تفاهم نامه منعقد شد.

اصغری ادامه داد: فراهم آوردن بستر همگرایی، تعامل موثر و مشارکت هم افزای طرفین در راستای ایجاد اشتغال پایدار و همچنین اجرای سیاستهای کلان نظام در رسته‌ فناوری اطلاعات و خدمتگزاری به فعالان حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان و همچنین فناوری اطلاعات ذیل برنامه توسعه کسب وکار و اشتغال پایدار (تکاپو) تنظیم و به امضاء طرفین رسیده است.

وی با اشاره به اهداف این تفاهم نامه خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه اهداف مهمی مانند توسعه فناوری اطلاعات در حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، افزایش تعامل جهت گسترش استارت آپهای موفق در حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی جهت تولید محتوای دیجیتال با اجرای پروژه های کاربردی و تجاری در حوزه های مرتبط، ذیل برنامه های عملیاتی طراحی شده توسط کارگزار توسعه رسته ی فناوری اطلاعات طرح تکاپو در استان با هدف توسعه و ایجاد اشتغال پایدار می‌باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای این تفاهم نامه بتوانیم زمینه ایجاد اشتغال مطلوب برای فارغ التحصیلان حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی و فناوری اطلاعات در زمینه های مرتبط را فراهم آوریم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران در پایان گفت: استان مازندران از ظرفیت بسیار خوبی در زمینه فناوری اطلاعات برخوردار است که می توان از این ظرفیت در حوزه های دیگر نیز به بهترین نحو استفاده نمود. 

لازم به ذکر است کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عبدی مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل، تیموری رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، انصاری رییس مرکز رشد این دانشگاه و رمضانی کارگزار رسته  فناوری اطلاعات استان در طرح تکاپو ضمن حضور در این جلسه تفاهم نامه مذکور را به امضاء رساندند

 

استان مازندران اشتغال فناوری اطلاعات کار و رفاه اجتماعی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر