کد خبر: 813644 A

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان :

معاون امور جوانان وزارت ورزش وجوانان گفت: در دو سال اخیر تحولات خوبی در مباحث مربوط به جوانان صورت گرفته و به گونه ای عمل شده تا فعالیت سمن‌ها با ثبات و نهادمند شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،محمد مهدی تندگویان روز دوشنبه در  اختتامیه کارگاه ملی تخصصی آشنایی با قوانین و مقررات سازمانهای مردم نهاد جوانان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: جنگ ما با دشمنان در حوزه های مختلف ادامه دارد و اکنون در بدترین شرایط  و جنگ نابرابر اقتصادی قرار داریم؛ اما مقتدرانه همچون همیشه ایستاده ایم.

تندگویان با تشکر از  ثبت نخستین شناسه تشکل ها در مازندران که بدلیل هماهنگی استانداری و مدیرکل ورزش و جوانان صورت گرفت, افزود:  این الگو می تواند در سایر استان‌ها نیز پیاده شود.

وی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در معاونت فرهنگی و جوانان مازندران گفت: با این تغییر مثبت شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه در استان مازندران هستیم.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان، از  7 هزار  درخواست ثبت سمن در کشور  خبر داد و گفت: در دو سال گذشته تاکنون، مدل مطالبات فرق کرده و در گذشته این مطالبات متفاوت و انگیزه ای برای ادامه حضور وجود نداشت؛ اما امروز مدل مطالبات برای حفظ و گسترش سمن ها و تشکل ها است.

تندگویان افزود: سعی بنده و تیم جوان ما بر این بود که کار گروهی خوب و درستی انجام شود.

وی با اعلام اینکه تحول نیاز جامعه است یادآور شد: دوره آموزشی برگزار شد؛ اما توجه به بهتر برگزار کردن و اصولی برگزار کردن و اتحاد و همبستگی مهم است و باید توجه ویژه اعمال شود.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در ادامه با بیان اینکه مازندران استان پیشتاز در صدور شناسه سمن هاست؛ گفت: تغییر نگاه و نظر خوبی در خصوص سمن ها اتفاق افتاد و امروز شاهد تغییرات مناسب در این حوزه هستیم. 

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: معتقدیم بدون حضور شما جوانان و سمن ها نمی شود تحول آفرید و امروز وزارتخانه ها از ما کمک می خواهند و از مدلهای ما الگو برداری می کنند. امیدوارم تا با کمک هم  و در کنار هم در حوزه اشتغال وارد شویم که این مساله بیانگر اتفاقات خوب در حوزه جوانان است.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت:  باید باور داشته باشیم و تلاش کنیم تا به جای اینکه جوانان به سمت دولت بروند؛ دولت به سمت جوانان رفته و از تشکیلات و فکر مناسب جوانان استفاده کند. 

تندگویان افزود: نگرانی ما از شکننده بودن تشکل هاست که باید در این بخش تلاش بیشتری انجام و بازخورد این همایش ها و کارگاهها در استانهای مختلف ارائه شود تا مشکلات برطرف شود.

وی بیان داشت: مهمترین ضعف مجامع استانی ما در عدم پیگیری مناسب است که متاسفانه پویا و فعال نیستند و باید در این بخش بیش از گذشته کار شود و تلاش برای پویایی و اتحاد و همبستگی در دستور کار سمن ها باشد. 

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با اعلام اینکه برای تحول، نیازمند پویایی و حرکت به سمت موضوعات بین المللی و مبادله در این بخش هستیم؛ خاطر نشان کرد: سمنهای جوانان با کشورهای هم مرز، می توانند انجمن های دوستی تشکل ها را شکل دهند و باید در بحث محتوایی و روابط بین المللی برای توسعه روابط جوانان تلاش کرد.

وی با اشاره به توافقات انجام شده با وزارت تعاون بیان داشت: بخش های بزرگی از درآمد و اشتغال سمن ها که بعنوان دغدغه است در حال پیگیری است و تحول عظیمی در حال انجام است.

به گفته تندگویان، در حوزه سیل گذشته، تشکل ها داوطلبانه وارد شدند و اکنون هم در بخش اشتغال برای کمک به افزایش اشتغال و تحول آفرینی با فوریت وارد عمل شده اند.

وی گفت: تشکل ها و سمن ها کمک کار حوزه آسیب های اجتماعی هستند و کمک برای رفع مشکلات باید در دستور کار قرار گیرد و با دوری از بی رغبتی برای پویایی، توسعه و موفقیت حرکت شود.

آسیب های اجتماعی وزیر ورزش و جوانان محمد مهدی تندگویان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر