کد خبر: 812925 A

استاندار مازندران در مراسم رژه مرکز استان:

استاندار مازندران گفت: عزت، شرف و استقلال کشور در سایه ایثارگری شهدا و رزمندگان است

به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان صبح امروز در مراسم رژه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، با گرامیداشت دوران دفاع مقدس اظهار داشت: نسل جوان و جدید باید با ارزش ها ،آرمان ها و تاریخ دفاع مقدس آشنا شوند و در جنگی که دشمن سعی کرد با پشتیبانی ابرقدرتها ایران را شکست دهد، سرافراز خارج شدیم.

وی افزود: تبلیغ و تبیین ارزش های دفاع مقدس نباید تنها به هفته دفاع مقدس خلاصه و بسنده شود و این مسئله باید در تمام طول سال بیان و تشریح شود زیرا انقلاب اسلامی بسیاری از قدرت های بزرگ را دچار چالش کرد و با پیروزی انقلاب و صدور ارزش ها، یک فرهنگ جدید در منطقه ایجاد شده است.

استاندار مازندران گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا ایران را به عنوان ژاندارم منطقه از دست داد بنابراین به سمت کشورعراق و صدام رفتند و ان را برای حمله به ایران تشویق کردند.

وی یادآور شد: در شرایطی جنگ بر ما تحمیل شد که هنوز در داخل کشور به ثبات نسبی نرسیده و در حوزه مرزها نیز با مشکلاتی مواجه بودیم و اوضاع سیاسی و اقتصادی مناسبی در اوایل انقلاب نداشتیم.

حسین زادگان تصریح کرد: دفاع مقدس به نوعی نسخه و دوران مظلومیت ایران اسلامی است و در چنین شرایطی به تاسی از رهبر فرزانه انقلاب و به رغم همه تحریم ها توانستیم از ارزش ها دفاع و مقاومت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه عزت، شرف و استقلال کشور در سایه ایثارگری شهدا و رزمندگان است،ادامه داد: اگر امروز در منطقه و جهان دارای اقتدار هستیم به برکت جانفشانی های این دوران است و امروز به عنوان کشور بزرگ و منطقه فعالیت داریم.

استاندار مازندران گفت: امروزه نیز دشمنان به اشکال مختلف در پی شکست نظام و مردم هستند ،اما ملت ایران نمی خواهند وابسته شرق و غرب باشند و با تحریم های مختلفی در قالب تهاجم فرهنگی مواجه هستند.

وی خاطرنشان کرد: امروز به برکت مدیریت و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حوزه های مختلف از جمله نظامی و دفاعی جزو کشورهای برتر هستیم.

حسین زادگان با تاکید براینکه در شرایط فعلی بیش از هر زمان به وحدت نیاز داریم،افزود: ما دشمن مشترک داریم و باید در این برهه به رغم همه اختلاف سلیقه ها، وحدت داشته باشیم.

 

ارزش های دفاع مقدس استقلال انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر