کد خبر: 811726 A

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

حاتم شاکرمی از افزایش 69 درصد تشکل‌های کارگری خبر داد و افزود: تقویت تشکل‌های کارگری در برنامه کاری قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حاتم شاکرمی بعد از ظهر امروز در گردهمایی شوراهای اسلامی کار مازندران در ساری اظهار کرد: می‌توانیم با همکاری و مشارکت جامعه کارگری و کارفرمایی از این شرایط عبور کنیم.

وی به نقش شوراهای اسلامی کار اشاره کرد و افزود: تشکیل این شوراها در مقطعی از زمان دچار تضعیف شده بود و طی سال‌های اخیر قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی سامانه روابط کار با هدف کاهش مراجعات حضوری کارگران و کارفرمایان به ادارات کار و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده با بیش از ۴۰ زیر سامانه خبر داد گفت: برای بهره‌مندی از این سامانه کارگران و کارفرمایان باید جهت احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

این مسؤول خواستار مشارکت شرکای اجتماعی شد و افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید با سالم‌سازی و ایمن‌سازی محیط کار و نیروی انسانی سالم،کارآمد و دارای بهره‌وری محقق می‌شود.

شاکرمی با اعلام اینکه با تشکیل کارگروه رفع موانع تولید در کشور و شورای عالی اقتصاد مقاومتی زمینه برای کمک به واحدهای دارای مشکل فراهم شده است، خاطرنشان کرد: این در سایه مشارکت و همکاری شرکای اجتماعی به ویژه کارگر و کارفرما اتفاق می‌افتد و تشکل‌های کارگری باید در این زمینه کمک کنند.

وی با بیان اینکه در حال پیگیری برای تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر آئین نامه ساماندهی امنیت شغلی کارگران مشاغل غیرمستمر در آینده نزدیک هستیم، اظهار کرد: موضوع امنیت شغلی ابعاد متفاوتی دارد که یکی از ابعاد آن ساماندهی کارگران مشاغل غیرمستمر خواهد بود.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:در زمینه قراردادهای کار به سمت شفاف‌سازی حرکت خواهیم کرد و به زودی سامانه جامع روابط کار آغاز به کار خواهد کرد که یکی از سامانه‌های وابسته به آن سامانه ثبت قراردادهای کار است.

این مسؤول با اشاره به اینکه عدالت اقتصادی باید رعایت شود، ادامه داد: طرح طبقه‌بندی مشاغل مخابرات باید اجرا شود.

شاکرمی گریزی با اشاره به بحث خصوصی‌سازی در کشور گفت: اهدافی که در بخش خصوصی‌سازی بود به خوبی اجرا نشد.

وی ادامه داد: در فرآیند خصوصی‌سازی اهلیت‌ها باید در نظر گرفته شود و نیازمند بازنگری در این بخش هستیم.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته، استان مازندران در بخش هیات‌های تشخیص و حل اختلاف روابط کار و همچنین ایمنی در واحدهای تولیدی کارنامه قابل قبولی دارد و مثبت ارزیابی می‌شود.

شاکرمی از افزایش 69 درصد تشکل‌های کارگری خبر داد و افزود: تقویت تشکل‌های کارگری در برنامه کاری قرار دارد.

 

بخش خصوصی خصوصی سازی مخابرات وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی هیات های تشخیص و حل اختلاف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر