کد خبر: 811450 A

رئیس شورای هماهنگی شوراهای کارگری استان مازندران:

رئیس شورای هماهمگی شوراهای کارگری استان مازندران گفت:متاسفانه امروز کارگران فاقد امنیت شغلی می باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،میرعلی شیرافکن امروز در گردهمایی شورای اسلامی کار استان مازندران با اشاره به فعالیت حدود 80 شورای کارگری در استان مازندران گفت: متاسفانه امروز کارگران فاقد امنیت شغلی می باشند.

وی با اشاره به مشکلات عدیده کارگران و تفاوت قائل شدن ها نسبت به دیگر اقشار جامعه گفت: نحوه توزیع سهام عدالت در بین اقشار جامعه ناعادلانه بود و کارگران از آن محروم شدند.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای کارگری استان مازندران ادامه داد: بیش از 95 درصد کارگران دارای قراردادهای سفید امضا و یا موقت هستند.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی اسفبار کارگران گفت: امروز قشر کارگر با شرایط اقتصادی و تورمی حاکم بر کشور و با حداقل دریافتی حقوق صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارد.

وی با انتقاد از وضعیت درمان کارگران  گفت: تامین اجتماعی ملکف است کل هزینه های درمانی و بیمارستانی کارگران را متقبل شود و امروزه شاهد هستیم سفره تامین اجتماعی به ناحق بزرگ شده است و این سازمان نمی تواند وظایف قانونی خود را برای کارگران و بازنشستگان عملی کند.

شیرافکن اظهار کرد:از مسئولان خواستاریم تا با اجرای مواد مؤثر قانون کار و اصلاح قانون کار بتوانند مشکلات آنان را رفع کنند.

 

 

استان مازندران حقوق قانون کار امنیت وضعیت معیشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر