کد خبر: 811204 A

استاندار مازندران اعلام کرد:

استاندار مازندران با بیان اینکه 30 درصد از اقتصاد استان کشاورزی است خواستار بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها برای علمی شدن تولیدات شد و گفت: سهم استان از صنعت و درآمد آن حدود 10 درصد است.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری مازندران که با حضور وزیر علوم و تحقیقات برگزار شد، اظهار داشت: با حضور وزیر علوم در مازندران توجه ما به مقوله دانش و دانشگاه ها افزوده شد اگر چه پیش از این حضور وزیر علوم را در استان بسیار کمرنگ داشتیم و این حضور نوید بخش اتفاقات مهم خواهد بود.

وی افزود:تمام برنامه های موجود در وزارتخانه ها خروجی و بهره گیری از ظرفیت های علمی کشور است بسیاری از اقدامات اجرایی وزراتخانه ها نیز محصول علم و تحقیقات است.

استاندار مازندران گفت: از اینکه ما در استان تقاصا محوری نگاه کنیم ؛ درست است این استان به دلیل مختصات و ظرفیت های علمی بالا با دیگر استان ها در بخش های زیادی متفاوت است.

وی افزود: اینکه از ظرفیت ها و تحقیقات دانشگاه ها در حوزه کشاورزی بهره گیری کنیم امری قابل تامل است اما اینطور هم نبوده پیش از این از مطالعات و علوم دانشگاه های در توسعه روند استان استفاده نکرده باشیم. 

حسین زادگان افزود: در زمینه پسماند تحقیقات و مطالعات زیادی از سوی دانشگاه ها صورت گرفته است و زباله سوزها نتیجه این مطالعات است.

وی این سوال مطرح می شود که چرا مشکلات و مسائل کشور حل نمی شود، اینطور نیست از تحقیقات و ظرفیت های علمی برای حل مشکلات استفاده نکرده باشیم ؛گاهی در اجرا دچار مشکل می شویم.

حسین زادگان تصریح کرد: البته ما از ظرفیت دانشگاه ها در کارگروهای مختلف استفاده می کنیم البته مشکل فقط مربوط به دستگاه های اجرایی نیست ،بخشی مربوط به دانشگاه ها و بخشی در هم به فرهنگ عمومی مرتبط می شود.

استاندار مازندران  با بیان اینکه 30 درصد از اقتصاد استان کشاورزی است خواستار بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها برای علمی شدن تولیدات شد و گفت: سهم استان از صنعت و درآمد آن حدود 10 درصد است.

 وی به تشکیل اتاق توسعه و تعالی در استان اشاره کرد و افزود: در اتاق تلفیقی از شورای نخبگان صورت گرفته تا مسائل مختلف مورد توجه قرار گیرد.

حسین زادگان همسایگی با کشورهای سی آی اس را از جمله ظرفیت ها وپتانسیل های استان برشمرد و افزود: باید از ظرفیت کشورهای عضو اکو استفاده کنیم و در توسعه فضاهای فیزیکی و حمایت از اعضای هیئت علمی دانشگاهی برنامه محور عمل کنیم.

 

اقتصاد درآمد صنعت کشاورزی وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر