کد خبر: 810366 A

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهشهر اعلام کرد:

حسین یوسفی از فعالیت 14 واحد فعال بوم گردی در بهشهر خبر داد و گفت: 14واحد دیگر در حال اخذ مجوز و پروانه بهره برداری است.

به گزارش ایلنا، حسین یوسفی  در جمع خبرنگاران شهرستان بهشهر با اشاره به ظرفیت طبیعی، تاریخی و میراثی شهرستان بهشهر افزود: بهشهر از جمله شهرهای میراثی استان مازندران است که باید برای توسعه گردشگری در بخش های مخالف تلاش شود. 

وی با اعلام اینکه تاسیسات اقامتگاه بوم گردی و توسعه گردشگری روستایی در فضایی سنتی از جمله گردشگری مهم سال های اخیر است؛ یادآور شد: اکنون 14واحد بوم گردی در شهرستان بهشهر فعال است.

یوسفی گفت: 8واحد جدید بوم گردی در سال جاری پروانه بهره برداری اخذ کردند و 14پرونده دیگر در دست انجام است.

این مسئول افزود: اقامتگاه‌های بوم گردی این شهرستان، ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه و رونق بوم‌گردی است که باید در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری انجام شود و از حضور سرمایه گذاران حمایت می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهشهر گفت: اکنون زمینه‌ای فراهم شده تا خانه‌ها و اماکن قدیمی بازسازی شده و به فضاهای اقامتی برای اسکان مسافران و گردشگران در روستاهای هدف گردشگری تبدیل شود که رونق اقتصادی را به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی یکی از مهمترین نمونه‌های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است که با تکیه به امکانات بومی و ظرفیت‌های محلی، موجب رونق اقتصادی و توسعه زیرساخت‌ها در بخش گردشگری می‌شود.

یوسفی بیان داشت: خانه های مسافر غیر مجاز شهرستان بهشهر شناسایی و ساماندهی لازم انجام شد و اکنون 20واحد خانه مسافر و 3 واحد اقامتی ثابت هتل و هنل آپارتمان در سطح شهرستان بهشهر فعال است و از سرمایه گذاران ابن بخش با بسته های تشویقی حمایت می کنیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهشهر با اشاره به پتانسیل بهشهر در حوزه گردشگری گفت: در راستای توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان از همه ظرفیت ها برای ورود گردشگر به شهرستان و افزایش زمان اقامت استفاده می کنیم.

 

استان مازندران صنایع دستی و گردشگری گردشگری بهشهر صنعت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر