کد خبر: 809359 A

امام جمعه موقت ساری:

حجت الاسلام یوسف یوسف پور گفت: همه مسئولان فرهنگی مراقب اینگونه برنامه ها باشند و از تکرار آن جلوگیری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حجت الاسلام یوسف یوسف پور در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه امروز ساری به جامعه دینی اشاره کرد و اظهار داشت: جامعه دینی دارای شاخصه های ویژه ای است ،اینکه در این جامعه همه شئون دینی ، فکری ، اعتقادی و رفتاری باید بر پایه اصول و احکام دین و آداب اخلاق دین اسلام استوار باشد.

وی افزود: مهمترین شاخصه دینی، خدا را بزرگ دیدن و بزرگ نمایاندن است و اولین ماموریت پیامبر اسلام نیز تحقق این امر بوده است.

امام جمعه موقت ساری گفت:از ویژگی های بارز جامعه دینی ،ساری و جاری بودن معنویت الهی در تمامی ارکان و خرد و کلان آن جامعه بوده که فضلیت در تک تک اجزای آن جامعه چه در امور ظاهری و چه در امور باطنی کاملا معلوم و مشهود است.

وی به امامت و رهبری بعنوان دومین شاخصه جامعه دینی اشاره کرد و گفت: وجود رهبری و امامت در این جامعه برای اجرای قانون الزامی است اگر قانون و مفسر دینی نباشد جامعه دینی شکل نمی گیرد .

حجت الاسلام یوسف پور افزود: در جامعه دینی قانون گذار اصلی خدا،قانون ابلاغ شده الهی قران کریم  و مجری قانون حضرت محمد (ص) و آل پیامبر است.

وی به دهم محرم 61 هجری و واقعه عاشورا اشاره کرد و تصریح کرد: عظمت حادثه عاشورا کل تاریخ را به خود معطوف کرده و پرچم سرخ عاشورا بزرگ ترین پرچم تاریخ و امام حسین (ع) ثارالله شد .

خطیب نماز جمعه ساری گفت: پرچم عاشورا همچنان بر اهتزار میماندتا به دست امام زمان (عج) برسد.

حجت الاسلام یوسف پور با بیان اینکه عزادارای امام حسین (ع) امسال نیز با شعور و شوق حسینی برپا شد اما برخی ها به دلیل اختلاف سلیقه ای و سیاسی حرمت این مراسم را نگه نمی دارند.

وی متذکر شد که همه مسئولان فرهنگی مراقب اینگونه برنامه ها باشند و از تکرار آن جلوگیری کنند.

 

امام جمعه موقت عاشورا محرم ساری قران کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر